Māris, Mārica, Maigurs

Ar gaisa balonu festivālu Sigulda atzīmēs pilsētas svētkus

Trīs dienas, no 31. maija līdz 2. jūnijam, Sigulda, kas pērn Latvijas zīmolu topā atzīta par Latvijas mīlētāko pilsētu, ar gaisa balonu festivālu, aizraujošu izklaides programmu, brīvdabas koncertiem un nakts gaismošanas šoviem svinēs “Mīlētākās pilsētas svētkus”.

Svētku pirmajā dienā, piektdien, 31. maijā plkst. 18.00, pilsētas Svētku laukumā uzstāsies dziedātāja Evija Vēbere, grupa “Kautkaili”, ansis, Pionieris, Punkts uz i, Pēteris Upelnieks un citi mūziķi no hip-hop apvienībām “Kreisais krasts” un “Kontraflovs”. Savukārt pēc plkst. 19.00 Siguldas debesis iekrāsos gaisa baloni, kas vakara lidojumā pacelsies no Svētku laukuma, bet svētku pirmās dienas vakars izskanēs ar grupas “Carnival Youth” koncertu un iespaidīgu gaisa balonu gaismošanos un degļu šovu. Gardēžiem, baudot gleznainu skatu uz Gaujas senieleju, divu dienu garumā būs iespēja apmeklēt īpašu Siguldas svētku restorānu, kurā varēs nobaudīt izcilus ēdienus un dzērienus no vairākiem restorāniem, piemēram, “Ferma”, “Kungu rija”, “Entresol” un “Valmiermuižas alus vēstniecība”.

Sestdien, 1. jūnijā, plkst. 10.00 pilsētas ielās dosies Siguldas orķestri, bet no plkst. 12.00 Svētku laukumā darbosies svētku restorāns, kā arī turpināsies aktivitātes maziem un lieliem svētku apmeklētājiem. Svētki kulmināciju sasniegs ar gājienu, kad vairāki tūkstoši novadnieku no dzelzceļa stacijas laukuma dosies krāšņā svētku gājienā uz Svētku laukumu, kur plkst. 20.00 būs iespēja baudīt Valtera Krauzes vadītu koncertprogrammu “Ko mīl siguldietis”. Tajā uzstāsies Dināra Rudāne, Elza Rozentāle, Atis Ieviņš, Miks Dukurs, Dailes teātra aktieri Gints Grāvelis un Lelde Dreimane, kā arī grupa “Lady’s Sweet”. Koncertam sekos svētku balle ar Ivo Grīsniņa-Grīšļa muzikālo apvienību, ko papildinās īpašais svētku restorāna piedāvājums, kā arī iespaidīgā gaisa balonu gaismošanās un degļu šovs.

Foto: Publicitātes foto

Savukārt, svētdien, 2. jūnijā Siguldas pils kompleksā notiks aktivitātes bērniem un jauniešiem, kurus pārsteigs burvju mākslinieks Robijs Trankalis un gaisa balonu piloti, dodot iespēju mazajiem svētku viesiem pašiem apskatīt un aptaustīt gaisa balonu grozus un iejusties pilotu lomā. Svētku noslēgumā bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda” būs iespēja baudīt krāšņā un visā Latvijā novērtētā deju kolektīva “Vizbulīte” koncertu “Nošvīkst mani goda svārki, pār pagalmu pārejot”.

Pasākuma rīkotāji atgādina, ka gaisa balonu lidojumi ir iespējami tikai labvēlīgos laikapstākļos, kā arī ņemot vērā vēja virzienu – aktuālā informācija par gaisa balonu lidojumiem būs pieejama pašvaldības sociālo tīklu kontos.

Līdzīgie raksti