Vera, Vaira, Vairis

Aizraujoši pilsētu svētki Latvijā, ko noteikti vajadzētu apmeklēt

Vasarā Latvijā ir pietiekami labi laikapstākļi, lai varētu organizēt dažādus pilsētas svētkus, kur aktivitātes notiek brīvā dabā. Šādi pilsētu svētki kļūst arvien populārāki un piesaista ne tikai tūristus no ārvalstīm, bet arī latviešus no citām pilsētām.

Kur doties vasarā?

Vasara ir visai populārs laiks, kad cilvēki dodas atvaļinājumā. Daļa brauc atpūsties uz kādu citu valsti, bet daudzi paliek Latvijā un ceļo tepat. Tas ir īpaši aktuāli šobrīd, kad ceļošana uz citām valstīm ir diezgan apgrūtināta un sarežģīta.

Latvijā lielākā daļa pilsētu svētku notiek vasarā tieši laikapstākļu dēļ. Tā kā šajos svētkos visai bieži ir kāds brīvdabas koncerts, tirdziņu un citas aktivitātes svaigā gaisā, tad laikapstākļi ir nozīmīgi. Tomēr pat ja līst lietus, cilvēki labprāt apmeklē savus iecienītākos pilsētas svētkus, pat ja paši dzīvo citur.

Kuru pilsētu svētki noteikti jāapmeklē?

Jo lielāka pilsēta, jo iespaidīgāki svētki – daudziem patīk tieši tādi pasākumi, kur ir daudz cilvēku un daudz aktivitāšu. Tomēr arī mazākās pilsētiņās svētki ir jauki – tie varbūt nav tik iespaidīgi, bet sirsnīgi un jauki. Tas ir arī lielisks veids, kā iepazīt pilsētu, par kuru neko daudz nezini un varbūt iepriekš tur nekad neesi bijis.

Rīgas svētki ir vieni no populārākajiem pilsētas svētkiem, jo tie tomēr notiek galvaspilsētā. Parasti šajos svētkos notiek daudz dažādu pasākumu dažādās vietās pilsētā – tas ļauj gan vietējiem, gan iebraucējiem apskatīt pilsētas vietas, kur ikdienā varbūt nesanāk doties. Tomēr galvenās aktivitātes vienmēr notiek pilsētas centrā.

Arī citas lielās Latvijas pilsētās katru gadu tiek rīkoti pilsētu svētki – Liepājā, Ventspilī, Daugavpilī, Jelgavā, Jūrmalā. Šīs pilsētas arī ikdienā ir iecienīti galamērķi gan latviešiem, gan ārzemniekiem, jo tur ir daudz ko redzēt. Pilsētas svētku laikā, protams, būs daudz vairāk interesantu apskates objektu un aktivitāšu.

Kā uzzināt par pilsētu svētkiem?

Pārsvarā visām Latvijas pilsētām – gan lielajām, gan mazajām – ir sava mājaslapa. Tā arī ir labākā un ērtākā vieta, kur uzzināt visas aktualitātes par konkrēto pilsētu. Ja plāno uz turieni doties, tad noteikti apmeklē pilsētas mājaslapu, lai uzzinātu visu noderīgo informāciju.

Par pilsētas svētkiem pilnīgi noteikti būs ieraksts pilsētas mājaslapā, ja pilsētai tāda ir. Tur tu varēsi iepazīties ar pilsētas svētku kalendāru – dažās pilsētās svētki notiek vairākas dienas, kā arī var gadīties, ka vienlaicīgi notiek dažādas aktivitātes dažādās pilsētas malās. Svētku programmā vari iepazīties ar svētku pasākumu grafiku, lai izlemtu, kur tu vēlies doties.

Ja tev patīk spontānas izklaides un izbraucieni, tad vari iepriekš nepētīt svētku programmu. Galvenais ir noskaidrot datumu, kad tavā izvēlētajā pilsētā notiek pilsētas svētki – un tad dodies šajā dienā uz šo pilsētu. Ja nebūsi izpētījis svētku programmu, tad šie svētki var sagādāt daudz patīkamu un interesantu pārsteigumu, jo iepriekš nezināji, ko sagaidīt. 

Latvijā pilsētu svētki ir ļoti iecienīti – reti kurš latvietis nav bijis ne reizi kādos pilsētas svētkos. Vasarā cilvēki ļoti labprāt izmanto iespēju, kad laikapstākļi ļauj baudīt aktivitātes svaigā gaisā. Noteikti ir vērts doties uz kādiem pilsētas svētkiem, jo tu noteikti lieliski pavadīsi laiku ar draugiem vai ģimeni.

Pēc Aizdevums.lv populārā bloga raksta “7 galamērķi, kur aizbraukt brīvdienās ar bērniem 2021”, Latvijā ir daudz interesantu vietu, ko apskatīt Latvijā – atliek tikai izvēlēties kādu jauku pilsētu un doties uz turieni īstajā dienā. Tas ir lielisks veids, kā izveidot patīkamu ģimenes tradīciju – doties katru gadu uz vienas un tās pašas pilsētas svētkiem, vai arī katru gadu uz kādu citu vietu.

Līdzīgie raksti