Austris

Āgenskalnā Starpkultūru integrācijas pasākuma “Rīsa Grauds” turpinājumā - Kaukāzs & Vidusāzija

15. septembrī no plkst. 11.00 līdz plkst. 15.00 Āgenskalna tirgus “Rīsa graudā” tuvāk varēs iepazīt Kaukāza&Vidusāzijas reģionu kultūru un baudīt armēņu, abhāzu, ubihu, kazahu, uzbeku un Adžārijas reģionu dejas un gruzīnu mūziku. Varēs klausīties pieredzes stāstos par dzīvi pēc pārcelšanās uz Latviju, meistarklasē tiks gatavots tradicionālais kaukāzu ēdienu hačapuri un varēs apgūt tradicionālās gleznšanas tehnikas. Visas dienas garumā notiks arī tirgus, kurā varēs iegādaties Kaukāza&Vidusāzijas reģionu produktus. Dalība bez maksas.

Kā pastāstīja pasākumu rīkotāji, līdz 6. oktobrim Āgenskalna tirgū notiek starpkultūru integrācijas pasākumi „Rīsa grauds” kopā ar trešo valstu valstspiederīgajiem.

Katru “Rīsa grauda” pasākumu veltam konkrētam reģionam, gatavojam, ēdam un dalāmies kultūras tradīcijās. Apmeklētāji pasākumu ietvaros var vērot gatavošanas procesu, aprunāties ar pavāriem un doties mājās ar sev interesējošā ēdiena recepti.

“Līdz šim esam jau iepazinuši Tuvo austrumu, kā arī Āzijas kultūras un turpinām ar Kaukāza&Vidusāzijas reģioniem,” par gaidāmo notikumu informēja Darja Trizna.

15. septembra programma:

Uz skatuves

11.10-11.40 Armēņu dejas un dziesmas Svētdienas Armēņu skolas deju grupas "Anush" izpildījumā

11.50-12.20 Gruzīnu tradicionālā mūzika Nuko izpildījumā

12.30-13.30 Biedrības “Ar pasaules pieredzi Latvijā” diskusija: 3 Vidusāzijas valstu pilsoņu stāsti par dzīvi pēc pārcelšanās uz Latviju

13.30-14.40 Gruzīnu, abhāzu, ubihu, kazahu un Adžārijas reģiona dejas deju kolektīva „Kaukāzs” izpildījumā un uzbeku, kazahu dejas "Natali Berg Dance" deju skolas izpildījumā

“Rīsa grauda” virtuvē

11.00-15.00 Tradicionālo Kaukāza ēdienu meistarklase „Hačapurija” pavāru vadībā

Darbnīcas

11.00-15.00 Ebru gleznošanas tehnikas uz ūdens meistarklase studijas „Ebru Rīga” vadībā
Darbnīca „Vidusāzijas dzīvnieku nākotnes arheoloģija” mākslinieces Lindas Boļšakovas vadībā

Ēdieni

Gruzīnu tradicionālie hačapuri, lavašs, hinkaļi un saldumi, uzbekistāņu kebabi un plovs, armēņu džinģalov hac, lamadžo un sulas.

Dalība visos pasākumos ir bez maksas.

Līdzīgie raksti