Sarmīte, Tabita

5 pārsteidzoši ieguvumi spēlējot video spēles

Bieži vien cilvēki uzskata, ka video spēles ir tikai laika izšķiešana. Bet neviens nav iedomājies to, ka video spēles sniedz visādus ieguvumus, kas noder dzīvē.

Video spēļu spēlēšanai ir vairākas pozitīvas lietas. Šeit mēs aplūkosim 5 ieguvumus, kas ir no video spēļu spēlēšanas:
· Uzlabo roku un acu veiklību;
· Palīdz izveidot jaunus sociālos sakarus un sociālās prasmes
· Lielāka uzmanība detaļām;
·  Uzlabo problēmu risināšanu un loģiku;
· Augstāka precizitāte.

Uzlabo roku un acu veiklību

Video spēles, kas jāspēlē ar kontrolieri, tās ir lieliskas cilvēka rokām. Rokas cenšas koncentrēties uz to, kuras lietas ir jāspiež vai jāgroza, lai izdarītu kādu darbību, un bieži vien tas ir jādara ar veiklu kustību. Sākumā tas var nesanākt, bet ar laiku, roku veiklība paliek labāka. Tas pats ir ar acu veiklību. Acis skatās ekrānā un vēro, kas ir jādara un jāuzmanās, lai nebūtu negaidīti uzbrukumi no visām pusēm. Acis koncentrējas uz visu, kas notiek ekrānā un to veiklība paliek labāka.

Palīdz izveidot jaunus sociālos sakarus un sociālās prasmes

Spēlētāji, kas tiešsaistē spēlē spēles, kur ir jāspēlē kopā ar citiem spēlētājiem, lai sasniegtu savu galamērķi vai vienkārši spēlējot viens pret otru. Tādā veidā spēlētāji cenšas sarunāties ar vienu otru un bieži vien sarunas par spēlēm pārtop par iepazīšanos. Spēlētājiem kontakts uzrodas uzreiz, jo viņiem jau ir viena kopīga lieta – video spēļu spēlēšana.

Lielāka uzmanība detaļām

Video spēles bieži vien ir jābūt labai uzmanībai uz detaļām. Ir jāspēj pamanīt katru mazāko detaļu, jo bieži vien mazākā detaļa video spēlē var sniegt iespēju iegūt augstāku līmeni vai tikt tālāk – uz nākamo mērķi. Šī lieta dzīvē ļoti noder, jo ne visi spēj pamanīt maza detaļas, kuras vajag pamanīt. Toties, video spēļu spēlētāji bieži vien pamana pat mazāko detaļu.

Uzlabo problēmu risināšanu un loģiku

Dažāda veida video spēles, kā piemēram, kas ir balstītas uz misijām, sarežģītām mīklām, atvērtās pasaules piedzīvojumiem, kuru spēlēšana prasa pat vairākas stundas. Šāda veida spēles māca domāt un izstrādāt stratēģiju straujā vidē, kas bieži vien palīdz arī reālā dzīvē.

Populārākie video spēļu automāti Latvijā arī palīdz cilvēkiem ar loģisko domāšanu, ja, protams, spēlē ar mēru. Cilvēki cenšas loģiski izdomāt un aprēķināt dažādas varbūtības, kas varētu izkrist un cik daudz drīkst zaudēt.

Augstāka precizitāte

Nevienam video spēlētājam nepatīk spēlēt vienu un to pašu līmeni vairākas reizes pēc kārtas, tāpēc video spēlētāji attīsta savu precizitāti un cenšas visu izdarīt ar pirmo reizi. Video spēļu spēlētāji ir pieraduši, ka katrai spēlei ir sava veida precizitāte jāievēro. Tas nozīmē, ka video spēļu spēlētājiem ir ļoti augsta precizitāte, it īpaši, ja ir jāšauj ar ieroci vai jāievieto kaut ko noteiktā vietā. Tas ļoti noder dzīvē, jo spēlētāji negribēs vienu darbu veikt vairākas reizes, tāpēc viņi centīsies visu precīzi izdarīt ar pirmo reizi.

Secinājums

Tie ir tikai 5 ieguvumi, ir vēl daudzi citi, kā piemēram, ātri var apgūt angļu valodu, palielina spēlētāja neatlaidību, labāka un ilgāka koncentrācija un vēl daudzi citi ieguvumi. Tie, kas domā, ka video spēļu spēlēšana ir tikai sēdēšana un skatīšanās ekrānā, tad tā ir kļūda. Video spēļu spēlētājiem ir lieli ieguvumi tikai tāpēc ka viņi spēlē dažādas spēles.

Spēles var būt pozitīva un labvēlīga ietekme, ja spēlē ar mēru. Lai varētu iegūt video spēļu pozitīvo ieguvumu, ir noderīgi noteikt sev laiku un arī motivāciju.

Līdzīgie raksti