Meteņu svinības Kalnciema kvartālā 10. februārī

Sestdien, 10. februārī, no plkst. 10.00 līdz 16.00 Kalnciema kvartāls aicina lielus un mazus apmeklētājus tērpties maskās, lai ar jautrām dziesmām un dejām tautas mūzikas grupas pavadībā baudītu tradicionālos Meteņu ēdienus un līksmi sagaidītu pavasari. Bērniem arī būs iespēja izgatavot savu masku radošajā darbnīcā.

Pavasara gaidīšanas noskaņās Kalnciema kvartāla tirgotāji būs pārģērbušies jautrās ķekatu maskās un aicinās uz tradicionālo Meteņu mielastu. Tirgū varēs iegādāties kāroto svētku ciema kukulim – pīrāgus, raušus, speķi, cūkas ausis. Amatnieki būs sarūpējuši austus lakatus, cimdus, zeķes un cepures. Ikviens arī varēs sildīties ar Vīnu veikala piedāvāto karstvīnu vai zāļu tēju.

No plkst. 11.00 līdz 14.00 Meteņus Kalnciema kvartāla pagalmā ieskandinās tautas mūzikas grupa „Teikas Muzikanti”, kas iesaistīs apmeklētājus jautrās rotaļās un dziesmās. „Teikas Muzikanti” iemācīs kā sagaidīt pavasari! Uzstāšanās notiks trīs reizes: plkst. 11.00, 12.00 un 13.00.

Paralēli muzikālajiem priekšnesumiem no plkst. 11.00 līdz 14.00 tradicionāli netradicionālu Meteņu lāča, dzērves, nāves vai kazas masku palīdzēs sarūpēt biedrība „homo ecos:”, kas, izmantojot tik vienkāršus materiālus, kā plastmasas pudeles un audumu atgriezumus, atdzīvinās bērnu fantāziju un veidos ķekatnieka kopskatu. Darbnīcu atbalsta sociālais uzņēmums „Otrā Elpa”. Dalība ir bez maksas.

17. februārī Kalnciema kvartālā notiks daudzu modes un dizaina mīļotāju gaidītais Aukstās modes izpārdošanas tirgus.

Pasākumu norises vieta – Rīga, Kalnciema iela 35.

Jaunākie raksti