Augstskolu un institūtu izgudrojumu kategorijā pirmās trīs vietas dalīja triju universitāšu izgudrojumi - RTU, Latvijas Universitātes (LU) un Daugavpils Universitātes (DU). RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Silikātu materiālu institūta pārstāvji Gaidas Sedmales vadībā prezentēja keramikas materiālu, kas iegūts, pielietojot enerģiju taupošu apdedzināšanas paņēmienu. Tas ļauj samazināt apdedzināšanas temperatūru no 950ºC līdz 300ºC un ekonomē 30% kurināmā siltuma patēriņu. DU pētnieki Intas Kalniņas vadībā prezentēja izstrādāto fluorescento zondi organisma imūnā stāvokļa izvērtēšanai. Fluorescentās metodes ir 100 reižu jūtīgākas, mazāk darbietilpīgas, tehniski vienkāršas un lētākas par lietotajām standartmetodēm. Tas dod iespēju agrīnai diagnostikai, pacientu atkārtotai apsekošanai, pielietotās terapijas efektivitātes izvērtēšanai un slimības gaitas prognozei. Lielu apmeklētāju interesi radīja LU Atomfizikas un Spektroskopijas institūta izstrāde SkImager Edgara Kvieša vadībā. Darbībā tika demonstrēts SkImager prototips – neinvazīva un ērti lietojama ierīce ar pielietojumu dermatoloģijā ādas veidojumu analīzei.
Uzņēmumu un individuālo izgudrotāju kategorijā pirmo vietu daudziem par pārsteigumu ieguva Latvijas Izgudrotāju biedrības pārstāvis pieredzējušais Rūdolfs Drevinskis ar savu jaunāko izgudrojumu - ārstnieciskās apavu pēdiņas no bērza tāss. Otro vietu izcīnīja uzņēmējs Roberts Brīvlauks ar jaunāko versiju izgudrojumam «Trakais rotors» – no kalna ripojoša un ar vinču kalnā uzvelkama lodveida formas atrakcija, kurā sēž piesprādzēti cilvēki.
Jauno izgudrotāju konkursā pirmo vietu ieguva jaunieši no Liepājas Madars Jaunarājs un Māris Salickis par izgudrojumu «Vienkāršs interaktīvās tāfeles risinājums» – ekonomiska, interaktīva tāfele, ko var uzbūvēt mājas apstākļos, izmantojot «Wii» pulti un infrasarkano staru pildspalvu. Otro līdz ceturto vietu dalīja Toms Vanags un Elmārs Imaks no Jūrmalas, prezentējot velosipēdista vesti ar LED gaismas elementiem, rīdzinieks Kārlis Kalējs ar izveidotu darbojošos Stirlinga ģeneratora modeli, kā arī Oskars Kupčs un Kristiāns Melnis no Tukuma par izgudrojumu «Vēja ātruma pastiprinātājs».
Žūriju 10 cilvēku sastāvā vadīja akadēmiķis Ivars Knēts, tās sastāvā darbojās arī izcilais fotogrāfs Pēteris Korsaks un vairāk kā 99 izgudrojumu autors Videvuds Ārijs Lapsa.
Pilns dalībnieku katalogs pieejams mājas lapā www.izgudrotaju-diena.lv/katalogs.
Izgudrotāju diena Latvijā tiek atzīmēta 6.oktobrī. Šī diena Latvijas vēsturē ir ievērojama ar to, ka 1936.gada 6.oktobrī Latvijas izcilais izgudrotājs Valters Caps noslēdza līgumu ar Valsts elektronisko fabriku (VEF) par miniatūrās spiegu fotokameras «MINOX» komercializāciju.
Izgudrotāju dienas mērķis ir popularizēt radošu darbību Latvijas sabiedrībā, kā arī veicināt izgudrojumu komercializāciju un ieviešanu tautsaimniecībā. No 2010.gada Izgudrotāju dienu laikā tiek rīkotas izstādes, kurās izgudrotāji, zinātnieki un jaunieši demonstrē savus izgudrojumus, to idejas un dizainparaugus plašākai sabiedrībai.
4. un 5. oktobrī Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) notika 2.Starptautiskā izgudrojumu izstāde MINOX 2013, kuras noslēgumā tika noskaidroti labāko izgudrojumu autori augstskolu un institūtu, uzņēmumu un individuālo izgudrotāju kategorijās, kā arī jauno izgudrotāju konkursā.