„Latviešu tradicionālais goda tērps vēsta par tā nēsātāja skaistuma izpratni, turību, izcelšanos, dzīvesveidu, nodarbošanos un amatu prasmi. Ja gribam parādīt vai paņemt līdzi daļiņu no savas valsts, novada, pilsētas vai pagasta, to vislabāk var izdarīt ar rūpīgi un pareizi nostrādātu etnogrāfisko lelli. Izstādē redzamās lelles ietērptas ar rokām rūpīgi darinātos miniatūros tautas tērpos un pārstāv Latvijas piecus etnogrāfiskos novadus: Kurzemi, Vidzemi, Zemgali, Augšzemi un Latgali:” par saviem lolojumiem stāsta leļļu darinātāja un suvenīrleļļu zīmola „Latvju lietas” projektu vadītāja Ieva Dāboliņa.
Zita Siliņa, t/c „Galerija Centrs” vadītāja: „Saglabāt un vēstīt citiem par savu kultūru ir svarīga misija visas dzīves garumā, papildus tam atbalstīt tos, kas ar savām radošajām izpausmēm nes Latvijas vārdu pasaulē. Tāpēc t/c “Galerija Centrs” „Art&Shopping” projekta ietvaros dāvās etniski tērptās lelles latviešu dizaineriem, kuriem latvju zīmes un raksti nav sveši un kuri caur saviem darbiem iedvesmo pārējos neaizmirst par iespēju latvju zīmes un simboliku ieviest mūsdienu pasaulē izmantojot inovatīvus un neparastus risinājumus.”
Latviešu goda tērpu miniatūru pirmie eksemplāri savu ceļu plašajā pasaulē aizsāka 2011. gada nogalē, kad tika dibināts uzņēmums „Latvju lietas”, kura radošos darboņus vieno mīlestība uz latviešu tautas etnogrāfiju un vēlme radīt lietas, kas nevainojami reprezentē latviešu tradīcijas un gaumi. Inovatīva pieeja, pašu izstrādātās tehnoloģijas un izcilu meistaru roku darbs dod lielu pievienoto vērtību katram izstrādājumam.
Izstāde tiek atklāta t/c „Galerija Centrs” projekta „Art&Shopping” ietvaros, kas tiek veidots ar nolūku parādīt pilsētas viesiem mūsdienu Latvijas mākslas un kultūras zīmes, kuru vērtība ir kontekstā ar pasaules elpu vai arī reprezentē kādu būtisku parādību mūsu mākslas telpā.
Dziesmu un deju svētku atbalsīm skanot t/c “Galerija Centrs” līdz 25.augustam piedāvā iepazīties ar latviešu goda tērpu miniatūru izstādi „Latvju zīmes un raksti šodienas kultūrā”. Izstādē ir iespēja ieraudzīt latviešu zīmes un rakstus divos neparastos mērogos: gan simtiem cilvēku kopā izdejotus, gan rokdarbnieku sīki izaustus un izrakstītus.