Izstāde vieno vairākas nozīmīgas un interesantas kolekcijas – Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Rīgas Porcelāna muzeja darbus, kā arī priekšmetus no vairākām privātām kolekcijām. Eksponātu kopums nenoliedzami sniedz izsmeļošu pārskatu par mākslas un rūpnieciskā porcelāna attīstības ainu Latvijā 20. gadsimta 20. un 30. gados. Projekta realizācija ir apliecinājums konstruktīvai un mērķtiecīgai valsts, pašvaldību un privāto partneru sadarbībai.
Izstādē apvienoti vairāk kā 200 mākslinieciski augstvērtīgi porcelāna priekšmeti. Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja krājums pārstāvēts ar 100, Rīgas Porcelāna muzeja kolekcija reprezentēta ar 31 mākslas darbu, savukārt no privātkolekcijām atlasīts 81 eksponāts. Īpaši tiek izcelts Latvijas Kultūras kanonā iekļautais darbnīcas "Baltars" mantojums, kas glabājas Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja kolekcijā, kā arī citu darbnīcu devums un Rīgā strādājušo M. S. Kuzņecova un J. C. Jesena porcelāna fabriku labākie darbi. Mākslas porcelāna kolekciju papildina neliela (kopā 21 darbs), bet izcila gleznu un grafikas darbu izlase no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma, kas spilgti atklāj nozīmīgāko izstādes autoru – Aleksandras Beļcovas, Romana Sutas un Sigismunds Vidberga – citas radošo interešu šķautnes. Izstāde ne tikai demonstrē izcilākos Rīgas mākslas porcelāna priekšmetus, bet arī veido neparasti atraktīvu stāstu par Rīgu 20. gadsimta 20.-30. gados, pilsētas kultūru, sadzīvi, tradīcijām un vēsturi.
Ar Rīgas domes atbalstu tiek izdots kvalitatīvs, bagātīgi ilustrēts katalogs latviešu, krievu un angļu valodā, kas dod ieskatu porcelāna vēsturē Latvijā. Tas ir pirmais tik apjomīgs šai nozīmīgajai dekoratīvās mākslas nozarei veltītais izdevums, kas apkopo informāciju gan par LNMM un Rīgas Porcelāna muzeja darbiem, gan privātkolekcijām. Katalogā iekļauta informācija par māksliniekiem un apgleznotājiem, kā arī porcelāna priekšmetu markām un autoru parakstiem, kas nākotnē atvieglos porcelāna priekšmetu identificēšanu kā profesionāļiem, tā citiem interesentiem. Kataloga sastādītāja – Inese Baranovska, rakstu autori ir muzeju speciālisti – Inese Baranovska, Dace Ļaviņa, Ludmila Neimiševa, Velta Raudzepa (visas LNMM) un Zanda Zībiņa (RPM).
Izstādei Krievijas Federācijas Dekoratīvi lietišķās un tautas mākslas muzejā Maskavā izstrādāts vienots, pārdomāts iekārtojums un īpaši izstrādāts grafiskais dizains. Koptēlu papildina īpaši noformēti paskaidrojošie informatīvie materiāli, kas paralēli mākslas darbiem raksturo vēsturisko situāciju un attīstību, informē par nozīmīgākajiem autoriem. Ekspozīcijas autors – Jurģis Krāsons.
Izstāde veidota ar mērķi iepazīstināt plašu skatītāju un interesentu loku ar unikālu Latvijas kultūras mantojumu, kas izcilā profesionālā kvalitātē ataino latviešu tautai tuvās tēmas un spilgti atspoguļo Eiropas mākslas modernisma ievirzes, kā arī popularizēt Rīgas pilsētas tēlu starptautiskā mērogā un veicināt aktuālu starpkultūru dialogu.
No 16. oktobra līdz 12. decembrim Krievijas Federācijas Dekoratīvi lietišķās un tautas mākslas muzejā Maskavā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs sadarbībā ar Rīgas Porcelāna muzeju, privātkolekcijām un Pētera Avena Labdarības fondu "Paaudze" rīko vērienīgu un reprezentablu izstādi "Rīgas mākslas porcelāns. 1925–1940". Pirmo reizi tik plaša un daudzveidīga Rīgas mākslas porcelāna skate tiek organizēta un izstādīta ārpus Latvijas robežām.