Banga, Glorija

Radošs un inovatīvs dizains – izstādē „Baltic Furniture 2012”

"Brīnumbomis", sēdmēbele "Melnie pipari", "Laimes mētelīši", "MAN-TU SKAPIS", "Bloks-Trauks", piespraužu kolekcija "Latvijas poga" – šie un vēl daudzi citi Latvijas dizaineru darbi būs skatāmi Baltijas mēbeļu un interjera izstādē "Baltic Furniture 2012".

Latvijas Dizaineru savienība (LDS) izstādē "Baltic Furniture 2012", kas no 4. līdz 7. oktobrim notiks Ķīpsalā, veidos ekspozīciju, kurā būs aplūkojami jaunākie Latvijas dizaineru darbi, un pasniegs "Gada balvu dizainā 2012" – augstāko un prestižāko dizaineru darba novērtējumu Latvijā. Šogad par titulu "Gada balva dizainā 2012" cīnīsies 149 Latvijas dizaineru darbi septiņās nominācijās. Darbus vērtēs starptautiska žūrija.

"Gada balva dizainā" mērķis ir sabiedrībai un uzņēmējdarbības videi parādīt dizaina neatsveramo lomu inovatīvu produktu un pakalpojumu radīšanā. Dizaina produkti var vairot ne tikai katra uzņēmuma ienākumus un nodrošināt tālāko izaugsmi, bet nodrošina arī tautsaimniecības attīstību un sabiedrības labklājības paaugstināšanos kopumā. Šogad pieteikto darbu īpatsvaru veido tieši rūpnieciskā dizaina darbi, kas parāda, ka šī dizaina nozare kļūst pieprasītāka, vairāk novērtēta uzņēmējdarbības vidē. Konkursam ir pieteiktas interesantas un radošas idejas, starp kurām ir arī starptautisku atzinību guvuši produkti," stāsta LDS priekšsēdētājs Andrejs Broks.

Balvas ieguvēju paziņošana un uzvarētāju apbalvošana notiks Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā 5. oktobrī.

Jau tagad piedāvājam iepazīties ar spilgtākajiem konkursa darbiem!

Gata Jansona "Brīnumbomis" ir radīts, lai atraisītu personības stipro pusi. Ikviens, kurš reiz paņēmis rokā brīnumbomi, zina tā enerģētisko vērtību un pozitīvo piesitienu cilvēka personībai. Brīnumbomis kalpos kā lieliska dāvana tam, par kuru saka "viņam jau viss ir". Tas lieliski izskatās kā mājokļa aksesuārs un var noderēt arī sportiskām aktivitātēm modīgā garā.

Dizainere Ilze Žūriņa ir radījusi piespraužu kolekciju "Latvijas poga", kas ir veidota, izmantojot dažādu novadu latviešu tautas tērpu brunču audumu atgriezumus. Piespraudes – pogas ir mūsdienīgs Latvijas suvenīrs un modes aksesuārs.

""Plaukts – plaukts" (attēlā) ir funkcionāla mēbele, kas paredzēta interjera objektu un sīklietu uzglabāšanai un organizēšanai. Plaukts ir veidots no laminēta kokskaidu plātņu materiāla, akcentējot objekta frontālās malas, kas veido vārdu "plaukts". Tas kalpo kā akcents un dizaina elements telpā. Produkta mērķauditorija ir moderni cilvēki, kas vēlas interjerā redzēt mēbeles ar "odziņu"", savu darbu raksturo Agnese Pokale.

Ķeblīša "Bloom" dizainu raksturo vieglums, intriģējoša forma un liekti līmēta saplākšņa īpašību pilnvērtīga izmantošana. Ķeblīša kāju īpašo formu dēļ materiāla biezumu varēja samazināt līdz 8 mm, nezaudējot tā izturību. Ķeblīša virsmas forma atgādina ziedu, tādēļ arī izvēlēts šāds nosaukums "Bloom". Krēsla dizainu veidojis arhitekts Aldis Circenis, un tas jau ieguvis prestižo "Red Dot" dizaina balvu.

"Laimes mētelīši – kolekcija jauniešiem, kas sastāv no abpusēji valkājamiem mēteļiem pavasara/vasaras sezonā krāsainos pasteļtoņos. Viena mēteļa puse ieturēta minimālisma noskaņās, kur galvenais uzsvars likts uz taisnu, brīvu un X-veida siluetu, skaidru formu risinājumu, kā arī konstruktīvu vienkāršību. Otra puse veidota koša un atraktīva, apdrukāta ar speciāli šai kolekcijai zīmētām ilustrācijām, radot oriģinālu un ekskluzīvu materiālu. Iedvesmas avots šai kolekcijai ir Luisa Kerola pasaka "Alise Brīnumzemē". Stāsts par divām pilnīgi atšķirīgām realitātēm, kuru pamatdoma iemiesota šajos tērpos. Pirmā – ikdienas un sadzīves aina, otrā – fantāzijas lidojums," savu kolekciju raksturo Dana Jasinkeviča.

"Mīlestība, prieks un harmonija ir visstiprākās un vistrauslākās sajūtas uz šīs pasaules. Ar savu lampu kolekciju vēlos sniegt un izgaismot šīs sajūtas un radīt gaismu, kas tuvinātu cilvēkus dabai, tās sniegtajam mieram, harmonijai un skaistumam," tā savu lampu kolekciju "Fragile" raksturo Baiba Rulle.

"Ideja darba tapšanai radās, pētot Rīgas pilsētas dzīvojamos mikrorajonus. Dažādās pilsētas apkaimēs situācija ir līdzīga: trūkst soliņi, atkritumu urnas, bērnu rotaļu laukumi. Pilsētas sēdmēbele "Melnie pipari" sastāv no flīzes, puķu kastes, soliņa un soliņa ar atzveltni, un tas viss ir radīts, izmantojot pārstrādātu nolietoto autoriepu gumiju. Viena produkta dzīves cikla beigas ir sākums jaunam produktam ar pilnīgi citu lietojumu," stāsta idejas un dizaina autore Indra Merca.

"MAN-TU SKAPIS" autore Marta Gintere stāsta: "Mantu skapis kalpo kā latviešu amatniecības un rokdarbu tirdzniecības vieta un ir Rīgas vizītkarte gan pilsētas iedzīvotājiem, gan viesiem. Skapis ir mobils, paredz noteiktu lietu kartību, pārskatāmību un ērtu lietošanu!"

"Bloks-Trauks" taupa resursus, apvienojot divas funkcijas vienā – trauka un piezīmju bloka. Konferences vai semināra laikā bloks izmantojams piezīmēm, savukārt pārtraukumos no bloka vāka izgatavojams trauks uzkodām. "Bloks-Trauks" dizaina autori ir Ingūna Elere, Tatjana Raičiņeca un Holgers Elers.

Agnese Marksa ir radījusi oriģinālu kempinga telti – guļamvietu ar augstu jumta novietojumu, lielu dzīvojamo platību un personificējamu dizainu – apdrukājamu ārējo kārtu. Telts apdruka ir ūdens un UV staru noturīga, un tās iekšējais slānis veidots no kokvilnas.

Gunāra Platpīra skulptūra – gaismas ķermenis "TULPE" radīta 1. starptautiskajā metāla skulptūru simpozijā Jelgavā. Idejas pamatā ir tulpes zieda studijas Bulduru, Rundāles un Latvijas selekcionāru tulpju dārzos. Zieds veidots no nerūsējošā tērauda ziedlapām, kuras izgrieztas un sametinātas. Ziedlapu augšdaļā perforēti caurumiņi, caur kuriem rotājas gaisma. Zieda pamatne trapecveidā izgatavota no dzelzs, tā ir fakturēta, kātā izmantoti metāllūžņi.

"Baltic Furniture 2012", kas ir nozīmīgākais gada notikums mēbeļu nozarē, vienkopus pulcēs mēbeļu ražotājus, tirgotājus, dizainerus un iepircējus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un citām valstīm. Izstādes akcenti – kvalitatīvas un funkcionālas Baltijā ražotas mēbeles un interjera priekšmeti mājai, birojam un dārzam.

Jaunākie raksti