Kā pastāstīja Kultūras ministrijā, pedagogu atalgojuma minimālās likmes paaugstināšanai un atalgojuma izlīdzināšanai no šā gada 1. septembra kopumā piešķirti gandrīz 920 000 latu, kas nozīmē, ka, sākot ar 2012./2013. mācību gadu, valstī tiek novērstas nepamatotās atšķirības mūzikas un mākslas skolu skolotāju un vispārizglītojošo skolu skolotāju atalgojumā.
Mērķdotācijā Dziesmu un deju svētkiem piešķirti 491 000 latu, ko pašvaldības saņems jau šajā gadā un līdz ar to kori un deju kolektīvi visā Latvijā varēs labāk sagatavoties nākamajā gadā gaidāmajiem Dziesmu un deju svētkiem, lai gan likums par Dziesmu un deju svētkiem paredzēja šo dotāciju piešķirt tikai, sākot ar nākamo gadu. Šāda pati summa mērķdotācijai Dziesmu svētkiem atvēlēta arī nākamā gada budžetā.
550 000 latu tiek atvēlēti Valsts Kultūrkapitāla fondam (VKKF), no kuriem 200 000 latu tiks novirzīti Latvijas literatūras tapšanai, attīstībai un popularizēšanai, balstoties uz šogad izstrādāto, pēc ministres iniciatīvas tapušo, literatūras un grāmatniecības stratēģiju. Savukārt papildu 250 000 latu paredzēti kultūras norisēm reģionos, bet 100 000 latu – grāmatu iepirkumam publiskajām bibliotēkām visā Latvijā.
650 000 latu atvēlēti Latvijas Nacionālās operas (LNO) skatuves remontam. Tāpat 650 000 latu paredzēti LNO neatliekamo izdevumu segšanai 2012. gadā saskaņā ar valdības apstiprināto LNO izaugsmes scenāriju, kas paredz attīstīt LNO kā Baltijā vadošo operas namu.
Teātriem un koncertorganizācijām (neatliekamiem remontdarbiem, inventāra iepirkšanai, restaurācijai u.c.) piešķirti aptuveni 463 000 latu.
Aptuveni 148 000 latu atvēlēti Kultūras ministrijas padotībā esošajām skolām un augstskolām neatliekamu izdevumu segšanai.
No vairāk nekā 5 miljonu latu piešķīruma Kultūras ministrijai 2012. gada valsts budžeta grozījumos lielākie ieguvēji ir mūzikas un mākslas skolu pedagogi, pašdarbības kolektīvi, Valsts Kultūrkapitāla fonds un kultūras norises reģionos, vēsta Kultūras ministrijā.