Leopolds, Undīne, Unda

Notikusi Starptautiskā Folkloras festivāla \"Baltica 2012\" rīcības grupas tikšanās

Šogad no 5 līdz 9. jūlijam Latvijā norisināsies XXV Starptautiskais Folkloras festivāls "Baltica 2012". 25. aprīlī Kultūras ministrijā notika rīcības grupas sanāksme, kurā tikās festivāla rīkošanā iesaistītie ļaudis un citi festivālā ieinteresēto organizāciju pārstāvji, informēja Latvijas Folkloras biedrībā.

Rīcības grupā kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes vadībā pašlaik darbojas Kultūras ministrijas valsts sekretārs Guntis Puķītis, Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra direktore Dace Melbārde, Latvijas Folkloras biedrības valdes priekšsēdētājs Andris Kapusts, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, Ikšķiles novada pašvaldības Kultūras nodaļas vadītāja Dzintra Čudare, Madonas novada pašvaldības Kultūras nodaļas vadītājs Jānis Kļaviņš, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Dagnija Baltiņa, Kultūras ministrijas Starptautiskās sadarbības un Eiropas Savienības politikas nodaļas pārvaldes vecākā referente Maija Līne, kā arī Kultūras ministrijas Stratēģijas un reģionālās kultūrpolitikas nodaļas vecākā referente Signe Pujāte.

"Baltica 2012" rīkotājorganizāciju, KNMC un LFB pārstāvji D.Melbārde, G.Lancere, A.Kapusts informēja par šī gada festivāla skatījumu – gan par iecerētajiem tradicionālajiem pasākumiem, gan jauninājumiem svētku kopsakarā un īpašiem akcentiem saistībā ar festivāla gadsimta ceturkšņa gadskārtu un sadarbību ar Latvijas Mākslas akadēmiju un Mākslas skolām. Kultūras ministre izteica atzinību festivāla rīkotājiem par novitāšu meklējumiem un drosmi eksperimentēt.

Festivāla tēma ir "Ceļš" un tradicionālajos pasākumos – lielkoncertos, gājienā, kā arī koncertos un pasākumos Rīgā un novados – Turaidā, Ikšķilē, Ķekavā, kā arī vairākos Madonas novada pagastos, piedalīsies aptuveni 175 Latvijas folkloras kopas un etnogrāfiskie ansambļi, un citu tradicionālās kultūras jomu meistari – stāstnieki, amatnieki, tautas daiļamata meistari. Ciemos tiek gaidīti viesi no ASV, Baltkrievijas, Bulgārijas, Francijas, Igaunijas, Itālijas, Izraēlas, Krievijas, Lielbritānijas, Lietuvas, Luksemburgas un Zviedrijas.Viesu pulkā arī latvieši, kuri dzīvo gan austrumos, gan rietumos.

Rīcības grupa kopumā nolēma atbalstīt KNMC un LFB piedāvātās festivāla norises vietas, laikus un programmu. Tika apstiprināts ierosinājums sagatavošanas darba grupās iesaistīt arī pārstāvjus no Ārlietu ministrijas un Izglītības un Zinātnes ministrijas, un ierosināt uz sadarbību izglītības iestādes. Nolemts uz nākamo darba grupas sanāksmi aicināt to pašvaldību pārstāvjus, kuri uzņems festivālu pie sevis.

Runājot par festivāla organizatorisko struktūru, KNMC vadītāja Dace Melbārde uzteica KNMC un Latvijas Folkloras biedrības līdzšinējo veikumu gan iepriekšējo festivālu rīkošanā, gan jau paveikto ceļā uz šīgada svētkiem. Tāpat D.Melbārde uzteica sadarbību ar novadu pašvaldībām.

Informējot par festivāla budžetu Andris Kapusts, LFB valdes priekšsēdētājs un festivāla "Baltica 2012" producents, pauda, ka atbildīgi ar savu finansējumu festivāla sagatavošanā un veiksmīgā norisē iekļaujas kā valsts un pašvaldības iestādes, tā arī festivāla dalībnieki un atbalstītāji. Vēl nepieciešams precizēt finansējumu, kas skar ārvalstu grupu uzņemšanu, iespieddarbu nodrošināšanu un daļēji arī reklāmas un vides māksliniecisko iekārtošanu.

Ar ieteikumiem festivāla reklamēšanā nāca arī UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Dagnija Baltiņa – gan par tā popularizēšanu vietējos plašsaziņas līdzekļos, gan arī sadarbojoties ar tūrisma un ceļojumu firmām, kā arī ar Latvijas institūtu.

Tika nolemts nākamajā darba grupas tikšanās reizē, kas paredzēta maija otrajā nedēļā, precizēt festivāla norises plānu, apzināt festivāla norišu vietas un to nodrošinājumu, runāt par drošības jautājumiem festivāla laikā Rīgā, kā arī risināt citus ar festivāla veiksmīgu norisi un viesu uzņemšanu saistītus jautājumus.

Jaunākie raksti