Deputāti lēma, Jūrmalai kā kūrortpilsētai būtiski ir dot iespēju ikvienam – gan jūrmalniekiem, gan pilsētas viesiem un tūristiem – brīvi iepazīt Jūrmalas vēsturi, apgūt jaunas zināšanas par Baltijas iecienītāko kūrortu un apskatīt augstvērtīgas izstādes, jo muzejs ir vērtība, ko radījuši jūrmalnieki, ar saviem dāvinājumiem radot muzeja krājuma pamatu.
Jūrmalas pilsētas muzejs ir tikai dažus gadus jaunāks par pašu Jūrmalas pilsētu. Apvienojot Rīgas pilsētas Jūrmalas rajonu un Rīgas rajona Slokas un Ķemeru pilsētas, 1959. gada 11. novembrī tika izveidota Jūrmalas pilsēta, bet 1962. gada 1. maijā dibināts Jūrmalas novadpētniecības muzejs. Šo gadu laikā muzejs mainījis gan nosaukumus, gan atrašanās vietas, bet, sākot ar 1997. gada nogali, tas ieguvis pastāvīgu mājvietu Majoros, Tirgoņu ielā 29, ēkā, kura šo gadu laikā, pateicoties vairākkārtējām rekonstrukcijām, no padomju laika ķīmiskās tīrītavas un veļas mazgātavas pārtapusi par Jūrmalas pilsētas vizītkarti un vienu no modernākajiem muzejiem Latvijā.
Muzeja kolekcijās uzkrāti 55 000 priekšmetu ar vēsturisku un muzejisku vērtību. Šeit nozīmīgas izstādes iekārto Latvijas izcilākie mākslinieki, bieži notiek starptautiskas izstādes.
Šogad pabeigta visu trīs muzeju akreditācija uz nākamajiem pieciem gadiem. Akreditācijas komisija atzinusi, ka pilsētas muzejs uzrāda izaugsmi visās darbības jomās.
Šodien, 3. maijā, Jūrmalas pilsētas dome pieņēma lēmumu, ka turpmāk Jūrmalas pilsētas muzeja un tā filiāļu – Aspazijas mājas un Jūrmalas brīvdabas muzeja – ekspozīciju un izstāžu apmeklējums būs bez maksas. Tas attiecas arī uz brīvdabas muzeja bērnu rotaļu laukuma izmantošanu, informēja Jūrmalas pašvaldībā.