Ceļojošajā izstādē apkopoti dažādu mākslinieku darbi, kuriem ir atšķirīgi priekšstati par mūsdienu pasauli, par šodienas Latviju.
Šis nav gluži pirmais tāds mēģinājums. 2000.gadā Hamids Ladjevardi organizēja pirmo izstādi "Baltic Art", kurā tolaik ASV prezentēja trīs Baltijas valstu mākslu, un ir interesanti salīdzināt, kas jauns noticis glezniecībā, tīri no profesionālā viedokļa, raudzīt, kā jaunā paaudze dod savu pienesumu glezniecībā. Izstādē redzami darbi, kas atveido sākot ar reālistiskiem līdz nosacīti vispārinātiem redzējumiem.
Izstādē vienkopus ir skatāmi talantīgi dažādu paaudžu latviešu mākslinieki, ar atšķirīgiem rokrakstiem – Kaspars Brambergs, Harijs Brants, Andris Eglītis, Ieva Iltnere, Ernests Kļaviņš, Daiga Krūze, Leonards Laganovskis, Inga Meldere un Miervaldis Polis. Turklāt šos mākslinieku citu citam līdzās skatīt var reti.
Izstādes darbus izvēlējās mākslas speciālistu komanda. Tās sastāvā ir ne vien Helēna Demakova, bijusī kultūras ministre un Irēna Bužinska, Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja kuratore, bet arī Igaunijas mākslas muzeja direktore Sirje Helme, Nortona un Nensijas Dodžu kolekcijas bijusī kuratore Dr. Alla Rozenfelde un "Art in America" līdzredaktore Eleanora Hārtnija, (raksta arī izdevumiem "Washington Post", "The New York Times") u.c. Šīs komandas uzdevums bija balsošanas kārtībā izvēlēties izstādes dalībniekus un viņu darbus, sākot ar 23 Latvijas veiksmīgāko mākslinieku sarakstu.
Izstāde no 3. līdz 20. aprīlim būs skatāma Nacionālajā Mākslas klubā Ņujorkā (The National Arts Club), ASV, pēc tam no 26. aprīļa līdz 12. maijam Latvijas Republikas vēstniecībā Vašingtonā, no 18. līdz 21. maijam to varēs apskatīt Čikāgas "Driehaus" muzejā. Jāatzīmē, ka šajā laikā notiks arī G8 un NATO līderu tikšanās, kuru plāno apmeklēt arī Latvijas Republikas prezidents Andris Bērziņš.
Izstāde noslēgsies jūnijā Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā, kur tā būs skatāma no 8. līdz 22. jūnijam.