Lauris, Norberts

Mākslas muzejā „Rīgas Birža” sākas starptautiska muzeju konference

Šodien, 3. oktobrī Mākslas muzejā "Rīgas Birža" sākas starptautiskā muzeju konference "Muzeji – Baltijas pagātnes un nākotnes vienotāji", kurā piedalās muzeju profesionāļi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Dānijas, Somijas, Nīderlandes un Krievijas, lai diskutētu par dažādiem muzeja ekspozīciju veidošanas aspektiem un dalītos pieredzē, informē Tukuma muzeja sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Ozola.

Konferences iniciatore ir Baltijas Pilsētu savienības Kultūras komisija, kas ik gadus kādā no Baltijas jūras reģiona valstīm organizē kultūras jautājumiem veltītu konferenci. Viena no konferencēm, kas bija veltīta mākslas jautājumiem, Rīgā notika pirms deviņiem gadiem – 2002. gadā. Šoreiz Kultūras komisija vēlas pievērst uzmanību jaunākajām tendencēm reģiona muzeju attīstībā.

Konferences sagatavošanā līdera lomu uzņēmies Tukuma muzejs un ICOM Latvijas nacionālā komiteja, iesaistot Baltijas Muzeoloģijas veicināšanas biedrību, kā arī sadarbojoties ar ICOM Igaunijas un Lietuvas nacionālo komiteju. Konferencē tiks akcentētas tieši Latvijas, Igaunijas un Lietuvas muzeju attīstības tendences salīdzinājumā ar Krievijas mūsdienu muzejiskās domas virzieniem un Skandināvisko muzeju tradīciju.

3. oktobrī konference notiks jaunajā Mākslas muzejā "Rīgas Birža", kas apmeklētājiem atvērts tikai nedaudz ilgāk kā mēnesi un piesaistījis ne tikai tūristu, bet arī muzeju darbinieku interesi. Konferences dalībniekiem būs iespēja apskatīt jaunatvērto muzeju un noklausīties arhitektes Liesmas Markovas un restauratora Roberta Vecuma – Veco pārdomas par ēkas atjaunošanu, kā arī  muzeja veidotāju komandas referātus par jaunā Mākslas muzeja "Rīgas Birža" tapšanu un konceptuālajām nākotnes iecerēm par ēkas atjaunošanu.

Pēcpusdienā ar lekciju "Pagātnes un tagadnes tendences ekspozīciju dizainā" uzstāsies ievērojamais Nīderlandes dizainers, daudzu Eiropas muzeju ekspozīciju un izstāžu dizaina autors Jova Kis-Jovaks.

4. oktobrī konference notiks Durbes pilī Tukumā, kur plānota labās prakses piemēru prezentācijas: Bauskas pils, Cēsu Jaunās pils un Durbes pils kompleksa restaurācijas/rekonstrukcijas projekti, kas saņēmuši finansējumu no ERAF programmas, Jūrmalas pilsētas muzeja attīstība, kā arī stāsts par Nikolaja Rēriha muzejmājas un Lollandes-Falsteras muzeja piemēru Dānijā. Līdzās reģionālas nozīmes muzeju projektiem uzmanība tiks veltīta arī veiksmīgiem nacionālo muzeju modernizācijas konceptiem, piemēram, Igaunijas Nacionālā muzeja un Lietuvas Nacionālās galerijas un Klaipēdas jūras muzeja.

Konference notiek tieši pirms Baltijas Pilsētu savienības Kultūras komisijas ģenerālās konferences Liepājā (š. g. 5. – 7. oktobris), kurā notiks komisijas dara rezultātu vērtēšana un turpmāko darbu plānošana, kā arī kultūras komisijas balvas pasniegšana.

Jaunākie raksti