Glasstress Rīga – darbi no Berengo studijas
Tāpat muzejā būs apskatāmas divas apjomīgas, vairākus gadus veidotas atklāšanas izstādes – "Glasstress Rīga – darbi no Berengo studijas", kas pārmetīs tiltu starp Venēciju un Rīgu (laikmetīgā māksla). Izstāde tapusi ar "ABLV Bank" atbalstu. Izstādē piedalās Jans Fabrs (Beļģija), Ernsts Billgrēns (Zviedrija), Maikls Jo, Freds Vilsons (ASV), Havjers Peress (Spānija), Orlāna (Francija), Konstantīns Hudjakovs (Krievija) un daudzi citi starptautiski pazīstami mākslinieki, kuru izteiksmes materiāls parasti nebūt nav stikls, bet kuri, atsaucoties Berengo studijas aicinājumam, šoreiz tieši stiklā materializējuši savas idejas, izmantojot Murano stikla meistaru gadsimtiem paaudzēs slīpēto amata prasmi.
Īpašs pārsteigums būs Latvijas mākslinieku tandēma Sarmītes Māliņas un Kristapa Kalna dalība šajā projektā. Jaunā muzeja atklāšanas izstādei viņi Berengo studijā, Murano radījuši darbu "Neaizmirsti mani", reflektējot par Venēcijas kupolu tēmu – Venēciju sedz neskaitāmu cilvēku mīlestības un atmiņu kupols.
Mijiedarbība. Nīderlande un tālie austrumi 16.-18. gadsimtā
Izstāde "Mijiedarbība. Nīderlande un tālie austrumi 16.-18. gadsimtā" ar izciliem porcelāna paraugiem būs veltīta Austrumu un Rietumu kultūru mijiedarbībai pirms vairākiem gadsimtiem. Izstādes kurators – pasaules slavens Austrumu eksporta porcelāna pētnieks prof. Kristiāns Jorgs. Projekts tapis sadarbībā Nīderlandes Karalistes vēstniecību un ir iespējams, pateicoties ģenerālsponsora "Vitol B.V" atbalstam, kā arī Hendrik Muller Fondam, Nordconnect/SNN un Nīderlandes Karalistes finansiālai palīdzībai. Abās izstādēs viena muzeja telpās satiksies klasiskais ar laikmetīgo.
Latvieši atkal Venēcijā
Savukārt Mākslas muzeja "Rīgas Birža" mazajā zālē, kura no šī brīža iegūst vārdu "Boses zāle" (nosaukta ēkas arhitekta vārdā) durvis vērs apjomā neliela, bet ļoti iezīmīga izstāde ar nosaukumu "Latvieši atkal Venēcijā". Izstādes kuratore – Helēna Demakova.
H.Demakovas veidotā izstāde atspoguļos Venēcijas būtību latviešu mākslinieku skatījumā – pilsēta ieskanēsies dažādās toņkārtās, sākot no Jāzepa Grosvalda nelielajām skicēm līdz grupas F5 videodarbam, kurš parāda, kā mākslinieku asinis tiek izbarotas Venēcijas baložiem. Pilsētas dvēseles ainava atklāsies Alekseja Naumova, Miervalža Poļa, Ilmāra Blumberga, Viļņa Vītoliņa darbos.
Rīgas Biržā sešos stāvos būs izvietotas moderni aprīkotas izstāžu zāles, dažādas ekspozīcijas, publiski pieejama mākslas izdevumu bibliotēka, bērniem domāta Mazā skola, semināru un konferenču telpas, kafejnīcas, muzeja suvenīru un mākslas katalogu veikals u.c. Jaunums ir arī speciāli veidotās atpūtas zonas un moderno tehnoloģiju pielietojums, tai skaitā, audio-gidi vietējiem un ārvalstu viesiem.
Muzejs apmeklētājiem būs atvērts no otrdienas līdz svētdienai no plkst. 10.00 līdz 18.00, bet piektdienās apmeklētāji tiks gaidīti no plkst. 10.00 līdz 20.00. Pirmdienās muzejs būs slēgts.