Pirmo reizi Prāgā pēc Prāgas Scenogrāfijas kvadriennāles organizatoru un astoņu Eiropas skatuves un vizuālās mākslas organizāciju iniciatīvas tiks realizēts projekts "Intersection: Intimacy and Spectacle", kas mājvietu būs radis Prāgas vecpilsētas laukumā. Šajā vietā būs apskatāmi izraēliešu arhitekta Orena Sagiva darināti 30 koka kubi, kuru iekšpusē būs aplūkojami dažādu valstu mākslinieku realizētās idejas.
Monika Pormale Prāgā veidos divas instalācijas "Eksponāts Nr.10" un "Eksponāts Nr.17". Viena no instalācijām būs veltīta cilvēku attiecību siltumam, apspēlējot jau agrākos scenogrāfes darbos izmantoto apskaušanās motīvus, bet otrā kubā tiks izveidots scenogrāfa darbnīcas fragments, kurā skatītāji varēs vērot mākslinieka roku darbu, izzinot, kā top skatuves makets.
Māksliniece un projekta "Intersection: Intimacy and Spectacle" dalībniece Dace Džeriņa Prāgā piedāvās projektu "Ceļojošais deju skolotājs", kuram pirmsākumi meklējami jau 2003.gadā, kad tas tika piedāvāts Laikmetīgās Mākslas centra rīkotajā pilsētvides festivālā "Re:Publica". Paredzēts, ka Daces Džeriņas realizētajā idejā ikviens varēs apgūt tango dejas soļus vai nu individuāli, klusībā pie sevis uz dejas grīdas iemēģinot dejas soļus, vai arī tango speciālistu vadībā, kuri piedāvās arī dejas paraugdemonstrējumus.
Modes mākslinieku tandēms "mareunrol’s" projektā "Intersection: Intimacy and Spectacle" radīs miniatūru leļļu, tērpu, gaismas un skaņas ainavu, kur stāsts būs par īrniekiem, jo šī tēma pašiem modes māksliniekiem šogad bijusi aktuāla.
Prāgas Scenogrāfijas kvadriennālē scenogrāfs Reinis Suhanovs sadarbībā ar komponistu Jēkabu Nīmani un mākslinieku Krišjāni Strazdīti veidos instalāciju "Telpa telpā". Savā darbā scenogrāfs attīstīs un izvērsīs izrādes "Plūdi un saulgrieži Straumēnu skaņās" telpu un koncepciju, kas pēta latviešu dabu, mēģinot atklāt latviešu identitātes kodu.
Savukārt Latvijas Mākslas akadēmijas studenti savā izstādē "Šekspīrs + Čehovs + Bekets + Blaumanis" izvēlējušies parādīt šo četru dižgaru kopīgās un atšķirīgās lietas.
Tiek prognozēts, ka Prāgas Scenogrāfijas kvadriennāli šogad apmeklēs 40 000 interesentu no visas pasaules. Sarīkojuma noslēgumā starptautiska profesionālā žūrija apbalvos uzvarētājus deviņās nominācijās, piešķirot arī "Zelta Trīgas" balvu par labāko ekspozīciju šajā gadā.
Prāgas Scenogrāfijas kvadriennāle ir lielākais un nozīmīgākais starptautiskais teātra forums pasaulē, ko dēvē gan par teātra Venēcijas biennāli, gan par teātra mākslas olimpiādi. Kvadrinnāle piedāvā valstu un reģionu nacionālās izstādes, studentu ekspozīcijas, teātra kostīmu un teātra arhitektūras izstādes. Latvija pasākumā piedalās jau kopš pagājušā gadsimta 70.gadiem, atrādot pasaulei Latvijā augsti attīstīto teātra kultūru un smeļoties iedvesmu un idejas turpmākai darbībai.
No 16. jūnija līdz 26. jūnijam Prāgā notiks 12.Prāgas Scenogrāfijas kvadriennāle, kurā scenogrāfs Reinis Suhanovs veidos Latvijas nacionālo ekspozīciju, Latvijas Mākslas akadēmijas Scenogrāfijas nodaļas studenti Andra Freiberga vadībā piedāvās Latvijas studentu stendu, bet Monika Pormale, modes mākslinieki Rolands Pēterkops un Mārīte Mastiņa jeb "mareunrol’s", kā arī Dace Džeriņa piedalīsies jaunā projektā "Intersection: Intimacy and Spectacle".