Latvijā ar katru gadu velobraucēju skaits arvien palielinās. Aprīļa dati no Ērenpreiss velosipēdu darbnīcas veiktās aptaujas liecina, ka divām trešdaļām jeb 66% iedzīvotāju ir savs velosipēds un puse no trešdaļas, kam nav velosipēds, to plāno šogad iegādāties.
Vairākums iedzīvotāju velo braukšanas sezonu atklāj aprīlī (36,3%) vai maijā (17,9%). Taču lielākā daļa cilvēku atzīst, ka reti pārvietojas ar velosipēdu pa pilsētu (40,4%) vai to nedara vispār (32,7%) un gandrīz puse jeb 48,2% min, ka velo braukšanas kultūra maz tiek veicināta, velosipēdistiem reti tiek rīkoti pasākumi. 29,3% aptaujāto atzīst, ka visi pasākumi, kas tiek rīkoti velosipēdistiem ir pārsvarā orientēti uz sporta velosipēdiem vai sacensībām.
Tādēļ no 1. līdz 7. maijam, atklājot 2011.gada velo braukšanas sezonu, Ērenpreiss velosipēdu darbnīca kopā ar citiem velo aktīvistiem un daudziem atbalstītājiem, tajā skaitā Rīgas Domi un CSDD, rīko pirmo Rīgas Velo Nedēļu.
"Šīs nedēļas mērķis ir parādīt Rīgas iedzīvotājiem cik daudzveidīga un plaša ir velo kultūra un velosipēdu izmantošana pilsētā, ieinteresēt cilvēkus pievienoties ikdienas velo braucēju pulkam un veicināt labākas attiecības velosipēdistiem savā starpā un sadarbībā ar citiem," skaidro Toms Ērenpreiss, Ērenpreiss velosipēdu darbnīcas vadītājs. "Vienalga – sporta, kalnu, pilsētas velosipēds, ērmritenis vai cits velosipēds, mēs visi esam vienlīdzīgi ceļu satiksmes dalībnieki un apvienojušies, lai nedēļas garumā iepazīstinātu cilvēkus ar dažādām velo izklaidēm."
"Mēs nereti meklējam iemeslus kādēļ nebraukt ar velosipēdu, bet labāk būtu uzskaitīt iemeslus, kādēļ braukt, jo tādu ir daudz vairāk. Turklāt papildus personīgiem ieguvumiem iegūst arī pilsēta – mazinās sastrēgumi un piesārņojums. Tādēļ Rīgas Dome katru gadu iegulda līdzekļus, lai maz pamazām attīstītu velo infrastruktūru Rīgā. Arī šogad Rīgas Velo Nedēļas laikā tiks atklāts jauns velo celiņš Rīga – Berģi un Dome atbalsta visas Rīgas Velo Nedēļas aktivitātes," komentē Rīgas mērs Nils Ušakovs.
"Pilsētas infrastruktūras pielāgošana velo braukšanai ir tikai laika jautājums, galvenais ir attieksmes maiņa pret velo braucējiem. Patreizējā valdība ir pirmā, kas savā deklarācijā ir iekļāvusi velo aktivitātes un patreizējais Rīgas mērs ir pirmais, kurš personīgi iesaistās velo braukšanas popularizēšanā. Tas ir labs sākums turpmākai velo kustības stiprināšanai pilsētā," piebilst Latvijas Riteņbraucēju apvienības valdes priekšsēdētājs Viesturs Silenieks.
Rīgas Velo Nedēļas mērķis ir kļūt par lielāko un nozīmīgāko velo pasākumu Rīgā, aktīvās velo sezonas sākumā.
Velo nedēļas ietvaros tiks rīkotas gan sportiskas un azartiskas velo aktivitātes, piemēram, velo polo, velo sprints, velo ruļļu cīņas, velo orientēšanās, gan intelektuālas aktivitātes, piemēram, velo filmu vakari un velo aktīvistu un pilsētas plānotāju diskusija, gan arī izklaidējošas aktivitātes, piemēram, velo disko un Nedēļa noslēgsies ar kulmināciju Rīgas Tvīda braucienu jeb retro velosipēdu un tērpu parādi 7. maijā Rīgas ielās, kura laikā atklās arī Rīga-Berģi velo celiņu.
66% Latvijas iedzīvotāju ir velosipēds, bet vēl 19% to šogad plāno iegādāties. Lai veicinātu velosipēdu izmantošanu ikdienā un labvēlīgāku attieksmi pret velo braucējiem, atklājot 2011.gada velo sezonu, Ērenpreiss velosipēdu darbnīca sadarbībā ar Rīgas Domi uzsāk jaunu tradīciju un rīko Rīgas Velo Nedēļu.