Aleksandrs Ņemirovskis jau daudzus gadus apceļo dažādus pasaules reģionus. Padomju laikos viņš apbraukājis gandrīz visus Padomju Savienības austrumu un ziemeļu reģionus kā etnogrāfs, eksotisko instrumentu kolekcionārs un mūziķis. Viņš dzīvojis un strādājis Indijā, apmeklējis tempļus Tibetas un Himalaju virsotnēs, pētījis Tuvas mistisko pasauli un piedalījies rituālos Butānā.
"Uz Tuvu es devos tradicionālo valsts svētku – Nadim – laikā, kad viss bija piepildīts ar etnisku garu," stāsta Aleksandrs Ņemirovskis. "Tanī laikā Tuvas galvaspilsētā Kizilā pulcējās iedzīvotāji no visas republikas – izrādīja dažādas jurtas, organizēja sacensības, spēlēja nacionālos instrumentus un šamaņi veica rituālus."
Fotogrāfijām no Tuvas un Butānas ir ievērojama vieta jaunā ekspozīcijā. A. Ņemirovskis savos ceļojumos apmeklējis tradicionālās mākslas festivālus, kas tika rīkoti tempļu tuvumā un pat tempļos. Tajos bijušas gan skaistas dejas, gan skanējusi aizraujoša mūziku un meistari esot izrādījuši tradicionālo amatniecību.
"Savukārt, uz Tibetu mēs devāmies ar grupu svētceļnieku apskatīt seno svēto templi. Izrādījās – vajadzēja izstaigāt kalnus, lai saprastu: arī Latvijā var pacelt galvu un ieraudzīt daiļas debesis ar visu varavīksni – arī te var elpot pilnu krūti, ne tikai 4500 metru augstos kalnos. Es neņēmu ceļojumā līdzi dārgu profesionālu tehniku – pietika ar mobilo telefonu un "ziepjutrauku". Galvenais mērķis bija atrast un parādīt cilvēku emocijas un apgarotās sejas. Fotoattēlos redzamas dabas un cilvēku attiecības, kā arī tās stāsta par cilvēku kaislībām, mīlestību un mieru," stāsta Aleksandrs Ņemirovskis.
Savukārt Igors Meidens jau desmit gadus apceļo Sibīriju – viņš bijis Tuvā, Hakasijā, Krasnojārskas un Irkutskas apgabalos, Burjatijā. Igors Maidens, tāpat Aleksandrs Ņemirovskis, devās uz Sibīriju, pirmkārt, kā etnogrāfs. Žurnālists piedalījies etnogrāfiskās ekspedīcijās, ceļojis kopā ar vēsturniekiem, mūziķiem, ģeologiem, gidrogrāfiem, pat ar šamaņiem. Atšķirībā Aleksandra, Igors bija tā apbruņojies ar fotografēšanas iekārtām, ka pats aiz tām bijis gandrīz nemanāms. Pēdēja laikā viņš iemīlejis Baikālu, stepi, sadraudzējas ar burjatiem un evenkiem. Tagad viņš grib savos darbos paradīt Sibīrijas krāšņumu.
Izstāde būs atvērta ORIGO 2. stavā – ieeja no Marijas ielas puses un uz augšu pa eskalatoru – tur veseli 120 daiļdarbi gaida apmeklētājus!
Šodien, 7. februārī ar neformālu ceremoniju tirdzniecības centrā ORIGO atklāta fotoizstāde, kurā ikvienu gaida ceļojums uz Butānu, Tibetu, Tuvu, Burjātiju un Irkutskas apgabalu. Izstādē apkopota žurnālista Igora Meidena un t/c ORIGO vadītāja etnogrāfa Aleksandra Ņemirovska daiļdarbi.