Ikgadējais festivāls "Burning Man" tika uzsākts 1986.gadā un notiek Nevadas tuksnesī. Tas tiek atzīts kā lielākais un visunikālākais alternatīvās mākslas notikums pasaulē.
Festivāls notiek augusta pēdējā nedēļā, kur 50000 dalībnieku izstāda vairāk nekā 2500 radošo projektu: fantastiskas skulptūras, instalācijas, performances un citus radošos meklējumus.
Antropologi, sociologi un mākslas kritiķi joprojām analizē šo notikumu – tas ir tik daudzveidīgs, tik unikāls un pastāvīgi attīstās, ka ir grūti to objektīvi raksturot. Īss kopsavilkums – īstermiņa pasaules mēroga augsta līmeņa mākslas festivāls un vieta, kur pulcējas dažādu subkultūru grupas. Kritiķi apgalvo, ka šis notikums ir vienīgā vieta, kur starp mākslu un dzīvi robežas ir patiešām pilnīgi izdzēstas. Jūs izdzīvojat mākslas darbus, un pati jūsu pastāvēšana ir mākslas darbs. Nauda tur nepastāv – neko nevar nedz nopirkt, nedz pārdot. Jūs nevarat saprast, ko reālajā dzīvē dara cilvēks, un vēl grūtāk saprast, kur dzīve ir reālākā – te tuksnesī, kur jūs redzat daudz laimīgu, spīdošo acu, vai ārpusē. Sociālie statusi šeit pazūd. Festivāla noslēgumā tiek nodedzināta simboliska skulptūra, dekorētā ar visu iesaistīto valstu karogiem. Šis akts ir katras valsts atbrīvošana no visiem grēkiem, atjaunošana caur atbrīvošanu, laimi un garīgumu.
Romualds Požerskis (1951.) no 1976. Gada ir Lietuvas Fotogrāfu savienības biedrs, bet kopš 1997. Gada Kauņas Vytautas Magnus Universitātes Mākslas fakultātes Mūsdienu mākslas katedras profesors.
Monika Požerskite (1981.) no 1995. – 2005. Gadam studējusi Fotogrāfijas un mediju mākslas fakultātē Viļņas Mākslas akadēmijā. No 2003. Gada ir Lietuvas Fotogrāfu savienības biedre.
Izstāde būs apskatāma līdz 5. septembrim.
Teātra nama "Jūras vārti" izstāžu telpā apskatāma apjomīga Lietuvas foto mākslinieku Romualda Požerska un Monikas Požerskites fotogrāfiju izstāde par iespaidiem mākslas festivālā Nevadā (ASV) "Burning Man", informēja teātra nama producente Iveta Ēkšķere.