Milzīgais kuģis "Titāniks", kas 1912. gadā nogrima sava pirmā brauciena laikā, saskrienoties ar aisbergu, ir iedvesmojis daudzus māksliniekus. Izstādē piedalīsies gan Latvijas mākslā zināmi un atzinību iemantojuši meistari, gan ārzemju autori no Amerikas Savienotajām Valstīm, Brazīlijas, Lielbritānijas, Vācijas, Polijas, Lietuvas, Krievijas, Dānijas, Igaunijas, Itālijas, Nīderlandes, Šveices un Japānas.
Iedvesma izstādes kuratorei Nelei Zirnītei atnāca negaidīti, izlasot Latvijā dzimušā, taču vairāk ASV, Filadelfijā, pazīstamā teologa un dzejnieka Vilhelma Fetlera (1883-1957) dzejoli, kuru viņš veltījis savam draugam, kas devās liktenīgajā ceļojumā ar kuģi "Titāniks" un neatgriezās. Tajā vēstīts, ka ūdens ir dzīvības, spēka avots, taču tas var arī transformēties iznīcinošā ierocī, pārvēršoties naidīgā stihijā.
Atsevišķu autoru sniegumā "Titānika" bojāeja atspoguļojas kā personīga rakstura vēstījums. Ar grafikas darbu sēriju piedalīsies māksliniece no Lielbritānijas Mērija Raunsfīlda. "Titānika" tēma ieņem stabilu vietu ne tikai viņas daiļradē, bet arī dzimtas vēsturē, jo traģēdijā gāja bojā viņas vecmāmiņas līgavainis un vecmāmiņas jaunākais brālis.
Izstāde "Titānika 100 gadu atcerei" ir jau otrā izstāde, kas tapusi īstenojot starptautiska mēroga projektu "Stiprais Ūdens". Pirmajā starptautiskajā grafikas izstādē, kas notika Rīgā 2010. gadā, galvenā uzmanība, bija veltīta oforta tehnikai. Šoreiz izmantots plašāks grafikas izteiksmes līdzekļu klāsts. Līdztekus izstādei "Titānika 100 gadu atcerei" galerijā "Rīgas tālers", kas atrodas Latvijas Mākslinieku savienības ēkā (11. Novembra krastmalā 35), darbosies oforta darbnīca un interesenti var pieteikties to apmeklēt 5., 12. un 19. maijā no plkst. 12.00.
No 11. maija līdz 10. jūnijam izstāžu zālē "Rīgas Mākslas telpa" un Melngalvju nama vēsturiskajos pagrabos būs apskatāma grafikas izstāde "Titānika 100 gadu atcerei". Tajā varēs aplūkot 60 mākslinieku grafikas darbus.