Dabas muzeja kolektīvs cer uz siltu un mitru laiku, lai izstādē varētu parādīt pēc iespējas lielāku Latvijas sēņu dažādību – visiem labi zināmās ēdamās sēnes – gailenes, dažādu sugu bērzlapes, baravikas, kā arī indīgās sēnes – mušmires, ja paveiksies, arī aizsargājamās sēnes.
Lai papildinātu izstādi ar jaunām sēnēm, muzeja darbinieki no rītiem dosies sēņot, nodrošinot katrai dienai jaunus eksponātus, kas izstādes laiku darīs interesantu un pārsteigumiem bagātu.
Mazie sēņotāji izstādē varēs pētīt sēnes palielinājumā, iepazīties ar "Sēņu alfabētu", kā arī uzzīmēt savu mīļāko sēni.
Ikvienu izstādes apmeklētāju Dabas muzeja mikologi priecāsies iepazīstināt ar Latvijas sēņu daudzveidību – neskatīties uz sēni tikai kā uz ēdamu lietu, bet priecāties par to dažādajām smaržām, krāsām un formām.
Sēņu dienu laikā no 14. līdz 23. septembrim 2. līdz 6. klašu skolēniem muzeja darbinieki piedāvā apmeklēt nodarbības "Sēņu raibā pasaule", kurās būs iespēja iepazīties ar sēņu pasaules daudzveidību.
Savukārt ceturtdien, 15. septembrī plkst. 14.30, Dabas muzeja 1. stāva izstāžu zālē notiks Latvijas Ārstu biedrības rīkotā preses konference/ diskusija "Sēnes uzturā – visu gadu". Konferencē piedalīsies arī Dabas muzeja speciālisti – Inita Dāniele, Dabas muzeja mikoloģe/ "Sēņu dažādība un sēņošanas iespējas augu gadu" un Diāna Meiere, Mikologu biedrības priekšsēdētāja, Apvienības "Latvijas trifeļu dārzi" vadītāja.
No 14. līdz 18. septembrim Dabas muzejā notiks tradicionālā izstāde "Sēņu dienas", kurā ikviens interesents tiek aicināts iepazīt Latvijas sēņu daudzveidību un uzdot jautājumus sēņu speciālistiem, informē Dabas muzeja pārstāve Lāsma Vagoliņa.