Kā liecina pats plakāta nosaukums (no vāc. Plakat, no fr. placard, no lat. placatum — "apliecība”, "liecība”), tā mērķis ir būt par liecinieku – atspoguļot aktuālo, izmantojot īsus, kodolīgus tekstus, dažādus atpazīstamus simbolus, iedarbīgas krāsas, tieši tāpēc plakātu māksla ir tas žanrs, kas visātrāk spēj reaģēt uz sabiedrībā notiekošajiem procesiem un atspoguļot tos, emocionāli uzrunāt sabiedrību un rosināt uzticēties, bet tāpēc plakāts vienmēr bijis arī iedarbīgs līdzeklis valdošās ideoloģijas paušanai.
Mākslinieki, kas strādājuši plakātu žanrā, vienmēr ir laipojuši starp pārliecību un pasūtījumu, starp saviem meklējumiem mākslā un oficiālo estētisko gaumi. Tieši tas plakātus padara par interesantiem un savdabīgiem sava laika lieciniekiem.
Kuldīgas novada muzejs izstādē „Sociāli aktīvā māksla” piedāvā iepazīties ar plakātiem no 20.gadsimta sākuma līdz pat mūsdienām, kas atspoguļo gan propagandas mākslu, gan kalpo kā kultūras un mākslas notikumu popularizētāji.
Izstādē tiks piedāvāta arī nodarbība skolēniem, kuras laikā mācīsimies analizēt plakātus un saprast tos ne vien kā mākslinieka radošās darbības piemērus, bet arī kā vēsturisku notikumu lieciniekus.
No 6. aprīļa Kuldīgas novada muzejā atvērta izstāde „Sociāli aktīvā māksla”, kas sniedz ieskatu muzeja plakātu kolekcijā.