Jaunais komponists Leonīds Lobrevs savai oriģinālkompozīcijai obojai, kura skanēs konkursā, ir devis nosaukumu „Sidraba variācijas“.
Ja konkurss ir pamattēma, tad Pirmā variācija noteikti ir Dalībnieki.
Bijušie un tagadējie mūziķi, pedagogi, koncertmeistari. Latvijas mūzikas skolu audzēkņu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkurss notiks jau deviņpadsmito reizi, atverot Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas durvis jaunajiem mūziķiem no visiem Latvijas novadiem. Piedalīties konkursā vienmēr ir grūti un atbildīgi, bet tieši konkurss var kļūt par vienu no stimuliem, izvēloties kļūt par mūziķi.
Izcilo jauno sitaminstrumentu mūziķi Guntaru Freibergu mēs iepazinām vecumā, kad spēlēšanai uz ksilofona vēl bija nepieciešams podests. Vai mazo puisīti no Valkas Emīla Dārziņa mūzikas vidusskola būtu pamanījusi, ja Guntars vairākus gadus nebūtu konkursa uzvarētāja godā?
To varam minēt. Bet konkurss var lepoties ar vārdiem, kuri šodien ieraksta (iespēlē) Latvijas profeionālās mūzikas lappuses.
Otrā variācija. Komponisti.
Lai papildinātu mūzikas skolu audzēkņu repertuāru 2013.gada rudenī notika Jāzepa Vītola 150.gadu jubilejai veltīts kompozīciju konkurss „Mana Tautasdziesma“, kurā godalgotie skaņdarbi veido šī konkursa obligāto repertuāru.
Blakus jau zināmiem komponistu vārdiem kā Imants Zemzaris, Andrejs Jansons , Valdis Drulle, Andris Balodis, minami arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti : Leonīds Lobrevs, Armands Aleksandravičus, Oskars Herliņš, Kristīne Baltruševiča un Anna Veismane.
Trešā variācija. Žūrija.
Konkursu vērtē starptautiska žūrija, kuras sastāvā uzaicināti mūzikas speciālisti no ASV, Polijas, Lietuvas un LatvijasŽūrijas komisijas priekšsēdētājs Jānis Puriņš konkursu vērtē šādi: Ar konkursu esam radījuši sistēmu, kurā redzam savas mūzikas izglītības labās puses – mūziķu izaugsmi un attīstību, ļoti augsto līmeni un popularitātes celšanos daudzās specialitātēs, kā sitaminstrumenti, flautas, saksofoni. Pamazām mūzikas skolu apritē ienāk jauni pedagogi. Bet, redzam arī negatīvās tendences – audzēkņu skaita samazināšanās atsevišķās specialitātē (metālpūšaminstrumenti,oboja, fagots). Ir zināmi mūziķi, kuri, pateicoties šiem regulārajiem konkursiem, ir saņēmuši pamudinājumu un iedrošinājumu kļūt par profesionāliem mūzķiem. Tas sniedz gandarījumu. Konkursa dienas ir arī nozīmīga pedagogu pieredzes apmaiņa savstarpēji kontaktējoties un pārrunājot dzidēto, diskutējot par rezultātie, vai arī, vienkārši citam citu klausoties.
Savukārt klausītājiem, kuri Mūzikas Akadēmijā iegriezīsies tāpat, būs iespēja dzirdēt, vērtēt un just līdzi jaunajiem izpildītājiem no 50 Latvijas mūzikas skolām.
Svinīgais noslēgums un laureātu koncerts Bravo - Bravissimo notiks Latvijas Universitātes Lielajā aulā 2014.gada 15. februārī plkst.17.00.
Uz konkursu un Noslēguma koncertu ieeja bez maksas.
Konkursa norise:
Piektdien, 24.janvārī
11.00 - 12.10 mežragi
12.30 - 13.10 eifoniji
13.30 - 14.10 tromboni
14.45 - 15.40 tubas
16.00 - 18.00 trompetes
Sestdien, 25.janvārī
10.00 - 14.40 flautas
15.30 - 20.00 sitaminstrumenti
Svētdien, 26. janvārī
10.00 - 11.25 klarnetes
11.45 - 12.25 obojas, fagoti
12.45 - 18.00 saksofoni