Banga, Glorija

Nacionālais vēstures muzejs aicina uz Ģimenes dienu

13. oktobrī plkst. 12.00 Latvijas Nacionālais vēstures muzejs aicina uz Ģimenes dienas nodarbību "Ceļojums laikā: muižā pirms 100 un vairāk gadiem".

Nodarbība 6-10 gadu vecajiem apmeklētājiem notiks 19. gadsimta muižnieku dzīvojamā istabā. Tur bērni varēs iejusties muižas atmosfērā, kā arī noklausīties stāstījumu par muižnieku brīvā laika pavadīšanas veidiem un modes tendencēm viņu tērpos. Praktiskajās nodarbēs ar senajām fotogrāfijām, gravīru un gleznu reprodukcijām apmeklētāji iepazīs gan tās muižas, kuras jau zudušas, gan tās, kas mūsdienās joprojām pastāv.

13. oktobrī plkst. 12.00 Latvijas Nacionālais vēstures muzejs arī piedāvā ekskursiju pamatekspozīcijā "Latvijas senvēsture". Vecāki par to pašu Ģimenes biļetes cenu (2,50 lati) un tai pašā laikā (plkst. 12.00) var izmantot iespēju doties ekskursijā pa muzeja pamatekspozīciju "Latvijas senvēsture"  (Rīgas pils 3. stāvs, Pils laukumā 3) gida pavadībā un iepazīties ar bagāto arheoloģisko priekšmetu krājumu, kas vēsta par senākajām arheoloģiskajām kultūrām Latvijā un ļauj izsekot Latvijas maztautu – kuršu, zemgaļu, sēļu, latgaļu un lībiešu pēdām.

Ekskursijas laikā ikviens interesents varēs iepazīties ar muzeja bagāto arheoloģisko priekšmetu krājumu, kas vēsta par senākajām arheoloģiskajām kultūrām Latvijā un ļauj izsekot Latvijas maztautu – kuršu, zemgaļu, sēļu, latgaļu un lībiešu materiālajai un garīgajai kultūrai.

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs (LNVM) ir trešais vecākais muzejs Latvijā un vienīgais Latvijas vēstures muzejs pasaulē. Kopš dibināšanas 1869. gadā, LNVM ir kļuvis par lielāko latviešu tautas muzejisko vērtību krātuvi – tā kolekcijās ir vairāk nekā miljons priekšmetu: arheoloģiskajos izrakumos iegūtas senlietas, rotu un monētu depozīti, tautastērpi, tradicionālie darbarīki, tautas lietišķās mākslas darinājumi, sadzīves priekšmeti, fotogrāfijas, dokumenti, kartes, gravīras, gleznas u. c. Latvijas vēstures liecības.

Muzeja misija ir Latvijas valsts un tautas interesēs vākt, saglabāt, pētīt un popularizēt Latvijas un pasaules garīgās un materiālās kultūras liecības no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām, kam ir arheoloģijas, etnogrāfijas, numismātikas, vēstures vai mākslas vēstures nozīme. 

Jaunākie raksti