Leopolds, Undīne, Unda

Rīgā notiks Japānas tradicionālo skatuves mākslu vakars

Piektdien, 13. jūlijā, plkst. 19.00 Lielajā Ģildē notiks Japānas tradicionālo skatuves mākslu vakars, vēsta Japānas vēstniecība Latvijā. Sarīkojumā skatītājiem būs iespēja izbaudīt japāņu skatuves mākslas klasiku šinnai balāžu, mūzikas, dejas un leļļu teātra mākslinieku izpildījumā.

Tradicionālā Japānas mūzika un deja

Pasākuma pirmajā daļā kopā ar Japānas tradicionālo instrumentu koto (lielāka izmēra latviešu koklei līdzīgs 13 stīgu instruments) un šjakuhači (koka flauta) skanējumu varēs vērot japāņu dejas priekšnesumu. Skaņdarba „Pavasara jūra" autors ir pazīstamais japāņu komponists Mičio Mijagi. Slaveno dziļi izjusto skaņdarbu iedvesmojis mierīgās pavasara jūras skats.

Šinnai balāde

Koncerta otrajā daļā izskanēs Šinnai džjoruri jeb balāžu žanra slavens skaņdarbs "Rančjo". Balāde ir naratīvs dziedājums japāņu tradicionālā instrumenta šjamisena pavadījumā. Gan stāsts, gan dziedājums ļauj izbaudīt balādes varoņu valodu un darbību, ar dramatisku tēlainību sniedzot emocionālu pārdzīvojumu. Skaņdarbu izpildīs Curuga Vakasanodžjo, viens no Japānas Dzīvā nacionālā dārguma titula īpašniekiem (Japānas Nozīmīgais nemateriālās kultūras mantojums).

Tradicionālo skatuves mākslu saspēle


Koncerta noslēgumā, ar šinnai balādes un šjamisena priekšnesumu priekšplānā, skanējumam pievienojas arī koto un šjamisens. Uzvedumu ar kustībām paspilgtina Kuruma ņingjo leļļu teātris un japāņu deja, saplūstot kopīgā priekšnesumā, kas ļauj izbaudīt Japānas tradicionālās kultūras esenci. Luga "Dodžjodži templis" ir viens no zināmākajiem tādu Japānas skatuves mākslas žanru, kā nō, kabuki un bunraku repertuāra piemēriem.

Ieeja koncertā ar bezmaksas ieejas kartēm (vienam interesentam tiek piedāvāts līdz 2 ieejas kartēm). Ieejas kartes var saņemt no 5. jūlija Lielās Ģildes kasēs (Rīgā, Amatu ielā 6). Kases darba laiks darba dienās no 12.00-18.00. Kases tālrunis: 67213643.

Jaunākie raksti