Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja noskaidrot, kā tad īsti radušies putni, kas ir bijuši to priekšteči; izpētīt dažādu putnu olas, to izmērus, formu un krāsojumu, uzzināt, kāpēc daži putni dēj tumšas olas, citi savukārt raibas, gaiši zilas vai pilnīgi baltas un kāpēc dažādu putnu sugu olām ir atšķirīga forma. Tiks atklātas arī dažas viltības, kā atdarināt dabu – nokrāsot olu savvaļas putnu, piemēram, ķīvītes, stērstes vai dziedātājstrazda olas krāsojumā. Šajā darbnīciņā būs padomāts gan par lielākiem, gan mazākiem apmeklētājiem, garlaicīgi nebūs nevienam.
Zooloģijas ekspozīcijā apmeklētājus gaidīs muzeja speciālisti, kas ļaus izbaudīt visdažādāko Latvijas putnu balsis, pastāstīs, kas tad īsti ļauj putniem lidot (tiks apgāzts vispārzināmais mīts, ka putni lido tāpēc, ka to kauli esot vieglāki), atklās, kāds ir patiesais iemesls, kāpēc dzeguzes dēj olas citu putnu ligzdās, kā dzeguzes Latvijā atšķiras no citām savas sugas pārstāvēm plašajā pasaulē un daudzus citus noslēpumus par putniem. Apmeklētāji varēs izzināt putnu uzbūvi no iekšpuses un ārpuses un ieraudzīt medījumu pūces acīm.
Savukārt entomologi pastāstīs, kuri kukaiņi putnu ēdienkartē nonāk visretāk un kāpēc. Skaidros un uzskatāmi parādīs, kādas ir visradošākās kukaiņu spējas izvairīties no nonākšanas putna knābī.
Vakara apmeklētāji varēs aplūkot putnus fotogrāfu - amatieru acīm fotoizstādē "Mans putns 2012" un atpūsties žurnāla "Medības. Makšķerēšana. Daba" galvenā redaktora Didža Pakalna valdzinošajā dabas fotogrāfiju izstādē "Starpelpa".
Visizturīgākos un čaklākos vakara apmeklētājus, kas noslēgumā nokļūs līdz Zauskas priedei, muzejnieki apbalvos ar patīkamu un, protams, putniem saistītu pārsteigumu.
4. aprīlī Latvijas Dabas muzejā Putnu dienu ietvaros notiks vēl nebijis vakara pasākums, kas veltīts pavasara vēstnešiem – putniem, informē Dabas muzeja pārstāvji. No plkst. 17.00 līdz 21.00 apmeklētājus gaidīs neierasta gaisotne, īpašas aktivitātes un pārsteigumi, kas palīdzēs uzzināt interesantus faktus par putnu uzbūvi, dzīvesveidu un arī lauzt dažus pastāvošos stereotipus.