Starptautiskais projekts „United Fashion” drīzumā norisināsies Rīgā

25.-26. oktobrī, Latvijā norisināsies nozīmīgs modes nozares pasākums “United Fashion”, kura programma iekļaus Eiropas dizaineru showroom, radošās darbnīcas un seminārus par tēmu „Digitalizācija. Zīmola vadība”. Oficiālais šī projekta partneris un organizators Latvijā ir Baltijas Modes federācija. “United Fashion” aktivitātes notiks Rīgas modes nedēļas laikā, kas šoruden norisināsies no 23. līdz 27. oktobrim.

Gatavojoties šim projektam, šovasar Baltijas Modes federācija bija izsludinājusi modes dizaineru atlasi dalībai Eiropas dizaineru Showroom projektā “United Fashion”. Atlasei tika aicināti pieteikties tie modes dizaineri, kuru uzņēmējdarbībā ir reģistrēta Beļģijā, Francijā, Balkānu valstīs, Vācijā, Portugālē vai Baltijas valstīs. Pēc rūpīgas dizaineru atlases starptautiskā līmenī, citu dizaineru starpā, tika izvēlēti šādi modes zīmoli: Agnes Nordenholz no Vācijas, Teodora Mitrovska no Maķedonijas, Doriane Van Overeem, Sander Bos un Snobe no Beļģijas, Gamme Blanche un Yannic Hong no Francijas, Duarte un Imuave no Portugāles, Diana Arno no Igaunijas, Undress un Kristi Andress no Lietuvas un no Latvijas – One Wolf, Talented, Pixie Won’t Play un Vaskala.

Šodien mode ir viena no būtiskākajām kultūras un radošajām nozarēm Eiropā, un šīs nozares dizaineru darba pamatā ir vienreizēja oriģinalitāte un inovācija. Taču pēdējās desmitgades laikā tradicionālie modes biznesa modeļi ir būtiski mainījušies, līdz ar to ir nepieciešama citāda biznesa pieeja gan no dizaineru puses, gan Eiropas modes nozarē kopumā. Šī programma ir vērsta uz to, lai mudinātu modes dizainerus uz starptautiski orientētu uzņēmējdarbību, tādā veidā uzlabojot viņu konkurētspēju.

Noteiktā mērķa sasniegšanai, “United Fashion” ietvaros norisināsies dažādas aktivitātes katrā no dalībvalstīm, kurās 4 gadu laikā vismaz 150 Eiropas dizaineriem un zīmoliem būs iespēja sevi prezentēt, iepazīt citu valstu tirgus iespējas, piedalīties darbnīcās un diskusijās un dibināt noderīgus kontaktus ar nozares profesionāļiem citos tirgos. Projektā “United Fashion”, ko uzsāka MAD Briseles Modes un dizaina platforma (MAD – Brussels Fashion and Design Platform), sadarbojas 8 organizācijas no 7 Eiropas Savienības dalībvalstīm – Baltijas Modes federācija no Latvijas, Flanders DC no Beļģijas, MAD Briseles Modes un dizaina platforma (MAD – Brussels Fashion and Design Platform) no Beļģijas, Not Just a Label no Lielbritānijas, Maisons de Mode no Francijas, ModaLisboa no Portugāles, Vācijas Modes padome (Fashion Council Germany) no Vācijas, Skopje nedēļas nogale (Fashion Weekend Skopje) no Maķedonijas. “United Fashion” projektu atbalsta ES fondu programma “Creative Europe”, ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas līdzfinansējumu projekta “Radošā Eiropa” ietvaros.

Jaunākie raksti