Modris, Matīss, Mariss

Porcelāna liešanas darbnīcas

Rīgas Porcelāna muzejs kā vienu no saviem darbības virzieniem paralēli muzeja ekspozīcijas apskatei un ekskursijām, piedāvā apmeklētājiem izglītojošās programmas, kuru ietvaros ir iespēja iepazīties ar dažādiem porcelāna dekorēšanas veidiem un apstrādes tehnikām. Tas ļauj labāk izprast porcelāna priekšmetu tapšanas procesu un ar svaigu skatu uzlūkot muzeja ekspozīcijas priekšmetus.

Oktobrī Rīgas Porcelāna muzejs interesentiem piedāvā tuvāk iepazīt vienu no porcelāna izstrādājumu izgatavošanas veidiem - porcelāna liešanu. Darbnīcas dalībnieki varēs vērot porcelāna masas pārvērtības, iepazīties ar masai raksturīgām īpašībām un veidot priekšstatu par prasmēm, kuras ir nepieciešamas māksliniekiem darbā ar šo interesanto materiālu.

Liešana ir visērtākais veids gluda, precīza un praktiski lietojama porcelāna izstrādājuma izgatavošanai, ko nepieciešams izgatavot lielākā skaitā. Speciāli tam tiek izveidota ģipša forma. Darbnīcas apmeklētāji tiks aicināti iejusties porcelāna mākslinieka lomā un izgatavot nelielu 6,5  x  5  cm  porcelāna trauciņu, lejot porcelāna šķidro masu gatavās ģipša formās. Liešanas procesā ģipsis uzsūc ūdeni un formas malā veidojas sabiezējums un lieko lejmasu var izliet ārā. Trauciņu atstāj uz kādu laiku pažūt un pēc dažām minūtēm izņem no formas un tas ir gatavs apdedzināšanai. Darbus pēc dažām nedēļām varēs saņemt Rīgas Porcelāna muzejā.

Darbnīcu vadīs muzejpedagoģe – māksliniece Astra Kaprāne.

Dalības maksa darbnīcā EUR 8.00.

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni +371 67012944, +371 28331971 vai e-pastu [email protected] katru dienu no plkst. 11.00 līdz 18.00, izņemot pirmdienas un svētdienas.

Jaunākie raksti