6. un 7. septembrī būs skatāma pēc Anrī Mejaka lugas "Vēstniecības atašejs" motīviem veidotā Franca Lehāra operete divos cēlienos "Jautrā atraitne". Libreta autori ir Viktors Leons un Leo Šteins, muzikālais vadītājs un diriģents – Krievijas Nopelniem bagātais mākslinieks Andrejs Aleksejevs.
Nelielajai Monteverdes Republikai draud lielas briesmas. Tās zelta fonds, kas ir līdzvērtīgs 20 miljoniem, pieder gados jaunajai atraitnei Hannai Glavari, un, ja viņa apprecēsies ar svešzemnieku, Monteverde būs bankrota priekšā. Asprātīgās Franca Lehāra operetes "Jautrā atraitne" notikumi risinās tieši šādu "satraucošu" apstākļu virpulī. Ar opereti "Jautrā atraitne", kuras pirmiestudējums notika 1905. gada 20. decembrī Vīnes teātrī "Theater an der Wien", sākās Franca Lehāra slavas ceļš. Mūsdienās ir neiespējami iedomāties muzikālo teātru repertuāru bez Jautrās atraitnes, kas ir viens no visvairāk spēlētajiem izcilā komponista sacerējumiem.
Savukārt 8. un 9. septembrī būs skatāma Johana Štrausa operete divos cēlienos "Sikspārnis". Libreta autori ir Karls Hafners un Rihards Ženē, iestudējums – Miklošs Gabors Kereņi, muzikālais vadītājs un diriģents – Pēters Guts.
"Sikspārnis" ir viena no spožākajām operetēm šī žanra vēsturē. Līdz pat šai dienai to izrāda uz daudzu teātru skatuvēm, un tā rotā gan operu, gan operetes teātru repertuāru. Ir grūti nosaukt vēl kādu opereti, kurai būtu pievērsušies tik izcili diriģenti kā Gustavs Mālers, Bruno Valtērs, Fēlikss Veingartners, Hanss Knapertsbušs, Herberts fon Karajans. Operetes oriģināllibretu sarakstījuši slavenie franču dramaturgi Anrī Mejaks un Ludvigs Galevi pēc draiskulīgās komēdijas "Balle Ziemassvētku priekšvakarā vai Pulkstenis ar pendeli" motīviem. Budapeštas Operetes teātris un libreta autori Ištvāns Kāllai un Ģērģi Bēms izveidoja savu versiju.
Operetes "Sikspārnis" darbība norisinās Vīnē. Intriga, ko izdomājis viens no varoņiem, nav nekas cits kā vienīgi joks: visi viens otru māna, cits ar citu flirtē, nevainīgos iesēdina cietumā. Un šis juceklis norisinās Štrausa valšu un polku virpulī, sagādājot skatītājiem baudījumu jau vairāk nekā 130 gadu.
Sanktpēterburgas Muzikālās komēdijas teātra dzimšanas diena ir 1929. gada 17. septembris, kad pirmo reizi divi apvienotie operetes kolektīvi – Ļeņingradas un Harkovas Muzikālās komēdijas – nospēlēja vienu no pirmajām padomju operetēm - N. Štreļņikova "Verdzeni".
Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris ir sagatavojis brīnišķīgu dāvanu visiem muzikālo izrāžu cienītājiem – Rīgas Krievu teātrī no 6. līdz 9. septembrim notiks Sanktpēterburgas Muzikālās komēdijas teātra viesizrādes, vēsta Rīgas Krievu teātra pārstāvji.