Ik gadu festivāls pulcē dalībniekus no Latvijas, Eiropas un citām pasaules valstīm, lai diskutētu par jaunākajām idejām un nākotnes attīstības tendencēm mākslā, sabiedrībā, zinātnē un tehnoloģiju attīstībā. Tomēr šogad nākotnes vīziju vietā festivāls dosies vēsturiskā ceļojumā, lai ieskatītots digitālo tehnoloģiju mākslas vēl pavisam nesenajā pagātnē.
No 8. līdz 11. oktobrim Rīgas Ekonomikas augstskolā norisināsies piektā starptautiskā mediju mākslas, zinātnes un tehnoloģiju vēstures konference Renew, kas ir pirmais šāda veida akadēmisks notikums Latvijā. Pirms tam šī konference norisinājusies Berlīnē, Melburnā, Banfā un Liverpūlē.
Festivāla īpašā programma norisināsies Rīgā no 9. līdz 12. oktobrim kim? Laikmetīgās mākslas centrā, Rixc mediju telpā un Spīķeru koncertzālē.
Tā sāksies trešdien, 9. oktobrī, kad plkst. 19 kim? Laikmetīgās mākslas centra 2. stāvā Spīķeros tiks atklāta starptautiska mediju mākslas izstāde Save As/Saglabāt kā, kas nedos instrukcijas, bet uzdos jautājumus par laikmetīgās mediju mākslas saglabāšanu. Izstādē būs apskatāmi interaktīvi mediju mākslas darbi, kuru autori ir starptautiski atzīti tīkla mākslas pionieri, kas turpina aktīvi darboties mūsdienu mediju mākslas laukā. Tā būs apskatāma līdz 17. novembrim.
Savukārt festivāla atklāšanas vakara programmā plkst. 20 Spīķeros skaņu un mediju mākslinieki Šū Lī Čenga no Francijas un Martins Hauzs no Lielbritānijas piedāvās neordināru audio tīkla mākslas performanci Kompostējot pilsētu. Kompostējot tīklu/Composting the City. Composting the Net, kas akcentē urbānās vides ekoloģijas jautājumus.
Piektdien, 11. oktobrī, plkst. 21 Rixc mediju telpā norisināsies eksperimentāli avanagardisks elektroniskās mūzikas koncerts Rund-Funk-Empfangs-Saal – vides radio mūzika īpaši gariem viļņiem, kurā uzstāsies šobrīd vieni no akutālākajiem skaņu un starpdisciplinārajiem māksliniekiem Eiropā – Edvīns van der Heide no Nīderlandes un Jans Pēters E.R. Zontāgs no Vācijas.
Savukārt festivāla noslēgumā – sestdien, 12. oktobrī, plkst. 19 Spīķeru koncertzālē notiks audiovizuālas performances un elektroniskās mūzikas koncerts, kas attiecības starp skaņu, telpu un attēlu risinās no visdažādākajām, radikāli atšķirīgām perspektīvām.
Sestdienas vakara īpašais viesis Maikls Senšerijs no ASV ir komponists, pianists un akordeonists, kas akordeona spēli paspilgtina ar ritmiskām elektroniskās mūzikas pulsācijām. Pazīstamie kanādiešu elektroniskās mūzikas mākslinieki Metjū Bīdermans un Alens Tibols savā performancē akcentēs skaņas un telpas fizikalitāti. Savukārt daudzsološais britu skaņu mākslinieks Teo Bērts "dzīvajā" performancē radīs dinamisku un kontrastējošu skaņas un attēla divdimensionālu izspēli. Pavisam atšķirīgu skaņas un apkārtējās vides skanējumu piedāvās itāļu izcelsmes šveiciešu kopmonists Luka Forkuči, kurš savās kompozīcijās ievērojami paplašina skaņas ilustratīvo nozīmi. Savukārt latviešu skaņu un video mākslinieki Irīna Špičaka, Krišjānis Rijnieks, Platons Buravickis piedāvās reālā laikā ģenerētu 3D audioreaktīvu performanci.
No 4. līdz 8. novembrim Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijā (MPLab) notiks festivāla Māksla+komunikācija satelītpasākums – ceturtā starptautiskā jauno mediju mākslas nedēļa iWeek ar radošajām darbnīcām, publiskajām lekcijām, jauno mākslinieku prezentācijām, izstādēm un audiovizuālām performancēm.
No 8. oktobra līdz 17. novembrim Rīgā un Liepājā norisināsies 15. starptautiskais jauno mediju kultūras festivāls Māksla+komunikācija 2013.