Banga, Glorija

Cēsīs notiks 10.Starptautiskais mūzikas festivāls „Galantais klavesīns”

30. septembrī ar koncertu Cēsu Jaunajā pilī ieskanēsies nu jau 10.Starptautiskais mūzikas festivāls "Galantais klavesīns". Šogad festivāla programma skatītājiem piedāvā trīs koncertus, kuros varēs baudīt lielu mūzikas daudzveidību, informēja Cēsu Kultūras un Tūrisma centra Sabiedrisko attiecību speciāliste Daiga Jansevska.

"Katra festivāla programma piedāvā klausītājiem jaunus mūziķus vai atkalredzēšanos ar zināmiem un iemīļotiem māksliniekiem. Domājam arī par jaunām koncertu norises vietām, piemēram, šogad, pēc ilgāka pārtraukuma pirmais koncerts būs atjaunotajā Cēsu pilī. Būs iespēja dzirdēt, kā klavesīns skan laikmetīgajā mūzikā," stāsta festivāla mākslinieciskā vadītāja Lelde Krastiņa.

30. septembrī plkst. 16 Cēsu Jaunajā pilī norisināsies koncerts "Klavesīna laikmets", skanot franču baroka mūzikai un mūsdienu komponistu skaņdarbiem.  Šī programma veido tādu kā tiltu starp diviem klavesīnmūzikai nozīmīgiem periodiem – franču baroka zelta laikmetu un mūsdienām, kad klavesīns atgriežas koncertu apritē.

Papildus estētisko baudījumu koncerta apmeklētājiem sniegs atjaunotais Cēsu Jaunās pils interjers.

5. oktobrī plkst. 18.30 Rožu laukumā kafejnīcā "2Locals"  būs muzikāls reklāmas vakars.

Savukārt 7. oktobrī plkst. 16 Cēsu Sv. Jāņa baznīcā skanēs koncerts "Mūzika stīgām un stabulēm", piedaloties ansamblim "Hanzas mūziķi", Valmieras Mūzikas skolas pedagogu koka pūšaminstrumentu kvartetam, blokflautu kvartetam, Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēkņiem. Koncerta pamatideja – dažādu stīgu un pūšaminstrumentu saspēle īpašajā baznīcas akustikā. Skanēs flauta, klarnete, fagots, saksofons, vijole, alts, čells. Tiem pievienosies arī divi taustiņinstrumenti: klavesīns pārstāvēs stīgu nometni, bet ērģeles – pūšaminstrumentus.

14. oktobrī 16.00 Cēsu Izstāžu namā koncertā – "Kapelmeistara stāsti". Kapelmeistars jau no galma laikiem ir bijis muzikālās dzīves veidotājs, organizētājs, radošais centrs, nemiera gars. Par to būs iespēja pārliecināties šajā pēcpusdienā.

Koncerta centrā būs Vidzemes kamerorķestris un divi tā kapelmeistari – orķestra dibinātājs Igors Graps un tagadējais diriģents Andris Veismanis. Andris Veismanis ar sev raksturīgo atraktivitāti un erudīciju vadīs koncerta programmu, bet Igors Graps piedalīsies kādas grāmatas prezentācijā. Viņš ir galvenais varonis muzikoloģes Ineses Žunes sarakstītajā grāmatā "Kāda mūziķa dzīvesstāsts", to nupat izdevis apgāds "Mantojums". Šo grāmatu koncerta starpbrīdī varēs iegādāties arī klausītāji.

Koncerta īpašie viesi šoreiz būs senās mūzikas ansamblis "Fiori" no Cēsu sadraudzības pilsētas Rakveres un apburošā jaunā dziedātāja Elīna Šimkus.

Koncerta starpbrīdī publikai būs iespēja baudīt arī atspirdzinājumus un vērot videomateriālu par pašu pirmo festivālu, kas notika 2002. gadā.

Jaunākie raksti