Agate, Selga, Silga, Sinilga

XVIII Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki

Siguldas opermūzikas svētki ir brīnišķīgs muzikāls pasākums, kurš kopš 1993. gada katru vasaru notiek Siguldas viduslaiku pilsdrupu brīvdabas estrādē, un ik gadu klausītāju priekam uzstājas pasaules klases opermūzikas solisti. Šogad XVIII Starptautiskajiem Siguldas Opermūzikas svētki norisināsies divas dienas no 7.- 8.augustam.

Sestdien, 7.augustā plkst.17.00 Siguldas pilsdrupās notiks Galā koncerts, kurā piedalīsies La Scalas operas solisti - Kristīne Opolais un Filips Do, tenors Juhans Tralla, soprāns Dināra Rudāne, Lielā teātra solists Daiņus Stumbras, Krišjānis Norvelis un citi solisti, kā arī Latvijas Nacionālās operas koris un orķestris (diriģents: Aleksandrs Viļumanis).

Svētdien, 8.augustā plkst.15.00 pilsdrupu estrādē notiks koncerts „Mūzikli, kuri saviļņo”. Koncertā piedalīsies ievērojami latviešu solisti - Dita Lūriņa, Juris Vizbulis, Mārcis Maņjakovs, Ilze Kozlovska, Solvita Moss un Mārtiņš Egliens, kā arī Liepājas simfoniskais orķestris (diriģents: A.Lakstīgala).

8.augustā Jaunās pils dārzā darbosies Amatnieku tirdziņš, bet par viesmīlību gādās muzikālās kafejnīcas, Siguldas jauniešu kamerorķestris un bigbends "Sigulda". Skatītājiem interesants būs mākslas plenērs "Viduslaiku dzelzsgriezējs", kurā pilsētvides objekti tiks gatavoti no metāllūžņiem.

Šajos Siguldas Opermūzikas svētkos atgriezīsies tradicionālās un skatītāju iemīļotās brīvdabas operas izrādes. 8.augustā plkst. 21.00 skanēs Džakomo Pučini opera trīs cēlienos „Čo-čo-sana” (Madame Butterfly). Tā būs unikāla iespēja redzēt un dzirdēt ģeniālā krievu režisora Jurija Aleksandrova, seškārtējā Zelta Maskas laureāta, iestudētu operas izrādi „Madame Butterfly”, kura tiek veidota kā starptautisks projekts ar Krievijas Marijas teātra, Sanktpēterburgas operas un Latvijas Nacionālā operas piedalīšanos. Režisors Jurija Aleksandrovs ir iestudējis izrādes La Scala un Metropolitēna operās, Vīnes un Berlīnes Valsts operās, Veronas Arēnā, Zalcburgas festivālā, kā arī Maskavas Lielajā teātrī un Siguldas Opermūzikas svētkos. Jurijs Aleksandrovs strādā Mariinskij teātrī Sanktpēterburgā. Viņa izrādes ir aktīvas, dinamiskas un asprātīgas. Arī „Madame Butterfly” iestudējums ir ļoti interesants, jo meistars ir atradis koncepciju kā parādīt to, kas notiek ar cilvēku, ja tas pazaudē savas saknes, tikumus, ierašas un tautu. Režisora ideja ir reizē vienkārša un ģeniāla. Gandrīz visos savos iestudējumos Jurijs Aleksandrovs strādā tandēmā ar mākslinieku Vjačeslavu Okuņevu, kurš ir viens no pasaules izcilākajiem scenogrāfiem un tērpu meistariem. Galvenajās lomās - Ahmeds Agadī (Marijas teātris) - 2008.gada Zelta Maskas laureāts, tenors, kuram līdzvērtīgu pasaulē grūti atrast. Čo-čo-sanas lomā redzēsim vairāku starptautisku konkursu laureāti, Žannu Afanasjevu (Sanktpēterburgas opera). Izrādē piedalīsies arī izcilais krievu baritons Sergejs Kaļinovs (Sanktpēterburgas opera) un Latvijas Nacionālās operas solists Krišjānis Norvelis, kā arī Inga Šļubovska un Jānis Kurševs. Diriģents: A.Viļumanis.

Biļešu cenas uz Galā koncertu un operu „Madame Butterfly”: 10 LVL un 20 LVL.

Jaunākie raksti