1. Ja jūsu ādas fototips atbilst gaišai ādai, kurai ātri veidojas apdegumi, pirmajām „iziešanām” saulē jābūt ne ilgākām par 10-20 minūtēm.
2. Plānojiet darbu vai atpūtu tā, lai saulē neatrastos tās zenīta laikā no plkst. 11.00 līdz 15.00, jo tad starojuma intensitāte ir visaugstākā.
3. Nelietojiet alkoholiskos dzērienus – tie samazina ādas radītos brīdinājuma signālus par jau nodarīto kaitējumu.
4. Izvairieties no iemigšanas saules staros. Kombinējiet saules peldes ar aktīvu atpūtu – sportojot, ejot, skrienot, braucot ar riteni. Nav ieteicams pavadīt visu laiku vienā pozā.
5. Nesauļojieties pārāk ilgi, aizbildinoties ar saules aizsargkrēma lietošanu. Saules aizsargkrēms jālieto regulāri, ik pēc 2 stundām.
6. Vienmēr lietojiet saulesbrilles un galvas segu.
7. Aizsargājiet bērnus no saules jau agrā vecumā, regulāri (ik pēc 2 stundām) lietojot saules aizsargkrēmu ar ļoti augstu aizsardzības indeksu. Bērniem ir jāvalkā krekliņš, cepurīte un saulesbrilles. Līdz 3 gadu vecumam bērni ir īpaši jāsargā no saules.
8. Nelietojiet smaržvielas saturošus līdzekļus pirms sauļošanās, jo tie var radīt uz ādas plankumus, alerģisku reakciju vai apdegumu.
9. Pat tad, ja tikai peldaties vai ārā ir vēss vējš, ir jāpasargā āda no saules iedarbības.
10. Lietojiet saules aizsargkrēmu vienmēr un izvēlieties aizsargkrēmu ar SPF indeksu, kas ir lielāks par 20 vai atbilst jūsu ādas fototipam.
11. Atrodoties pie ūdens virsmām (jūra, ezers, upe, baseins), ultravioleto staru intensitāte ir augstāka. Tāpēc pēc peldēšanās vienmēr jānoslaukās. Nedrīkst ļaut ādai nožūt saulē, jo ūdens pilieni paaugstina saules starojuma iedarbību, tādējādi palielinot apdeguma risku. Nepieciešamības gadījumā pēc ūdens peldēm atjaunojiet saules aizsarglīdzekļa slāni.
12. Lietojiet pietiekamu ūdens daudzumu (vismaz 2 litrus dienā), tas pasargās no organisma pārkaršanas, ko rada saules infrasarkanie stari.
13. Aizsargājiet ādu no saules pat mākoņainā laikā, jo 90% UV starojuma nonāk uz zemes arī šādos laika apstākļos.
14. Saules apdegums ir visnopietnākais kaitējums cilvēka ādai. Vienmēr jācenšas izvairīties no ādas saules apdegumiem. Ādas apsārtums, sūrstoša sajūta vai sīki pūslīši liecina par saules apdegumu. Parādoties šīm pazīmēm, jāizvairās no tālākas atrašanās saules staros. Minētās pazīmes pastiprināsies vēl aptuveni 24 līdz 36 stundas pēc saules iedarbības.
15. Savukārt pēc sauļošanās vispirms jānoskalojas tekošā ūdenī, un pēc tam jāuzklāj līdzeklis, kas paredzēts ādas kopšanai tieši pēc sauļošanās ar nomierinošu vai mitrinošu darbību. Svarīgi atcerēties, ka eļļaini vai trekni līdzekļi, ko parasti lieto mājas apstākļos, var saules radīto bojājumu pastiprināt.
Ja ir vēlēšanās baudīt saules vannas, kā arī iegūt skaistu un veselīgu iedegumu, noteikti jāievēro 15 svarīgi noteikumi jeb instrukcija „Ādas lietošanai vasarā”: