Pavasara vainags. Ir muļķīgi domāt, ka vainags ir tikai Adventes laika dekors un simbols. Galu galā arī Lieldienās tiek godināts aplis, auglība un līdz ar to arī vainags iederēsies šajā tematikā. Arī pavasarī gan durvis, gan logu var rotāt ar apaļu, pavasarīgu vainagu. Tiesa, atšķirībā no Adventes radiniekiem, par šāda vainaga pamatu labāk izmantot savītus zarus, ko papildina ar sūnām, pūpoliem, zaļām lentītēm un narcisēm. Vainagu kopā stiprināt visvienkāršāk būs ar karstās līmes palīdzību. Vainagu var karināt arī pie griestiem, lai tas nokarājas, piemēram, virs galda. Ja vainags ir nostiprināts pietiekami stabili, no tā uz leju var piesiet arī mazas burciņas vai lukturīšus, kuros svecīšu vietā ir ieliets ūdens un salikti ziedi. Šāda kompozīcija noteikti tiks pamanīta. Ja vainags nešķiet pietiekami stabils, to var papildināt ar krāsainiem papīra tauriņiem.
Sev tīkamu ziedu kombinācija. Patiesībā jau pavasarīguma smaržai nemaz nevajag tik daudz. Izvēlieties pašu lielāko stikla vāzi, kāda ir mājās un salieciet tajā pūpolu zarus kopā ar narcisēm vai jebkuru citu sev tīkamu kompozīciju. Ja šķiet, ka kompozīcija nav pietiekami bagātīga, vāzi vai pašus ziedus var apsiet ar auduma lentu. Līdzīgi noskaņu var panākt ar pītu grozu, kurā paslēpta oāze vai vāze ar ziediem.
Bet kurš gan teicis, ka pavasari gaidot uz loga var diedzēt tikai zaļumus un zālīti? Skaistā traukā ienesiet istabā sniegpulksteņus ar visām saknēm. Pēc ziedēšanas tos atkal var stādīt ārā, bet kādu laiku šie baltie zvaniņi noteikti spēs priecēt arī iekštelpās. Tiesa – šādu kompozīciju labāk turēt uz loga vai kādā citā iespējami vēsākā vietā mājoklī, jo sniegpulksteņiem patīk aukstums.
Pavasara pusdienas skaisti var papildināt ar sīkiem dekoriem, piemēram, māllēpju kārtojumu ap šķīvi, mini tulpju pušķīšiem pie katras sēdvietas vai sūnu kalniņiem ar narcišu ziediem. Pie šādi rotāta galda maltīte noteikti šķitīs vismaz divkārt gardāka. Pamēģiniet!