Varbūt kāds būs skeptiski noskaņots: Vai tiešām kāzu drukātos ielūgumus drīz aizstās tikai online ielūgumi?!
Cerams, ka nē, tomēr pāra personīgajai kāzu mājaslapai ir vairāki plusi. Tajā var efektīvi paziņot kāzu norises vietu un laiku, kā arī citas organizatoriskās detaļas, kas būtu jāzina gaidāmajiem viesiem. Mājaslapai piemīt arī izklaidējoša funkcija – kā viens no kāzu pārsteigumiem pašiem un viesiem. Tā būs mīlnieku virtuālā saliņa, kur izvietot aktualitātes, foto un personīgus pastāstus par un ap kāzām, tādējādi uzburot romantisku kāzu intrigu.
Uzreiz gan jāpiebilst, ka izvēlei informāciju viesiem nodot internetā, ir arī viens mīnuss. Proti, jāņem vērā, ka ne visi aktīvi izmanto internetu. Noteikti nedrīkst aizmirst katru šādu viesi informēt personiski par galvenajām kāzu vadlīnijām vai izmaiņām.
Savs kāzu blogs – pašu spēkiem un bez maksas
Ja vēlaties radīt savu e-oāzi, bet baidāties, ka tas ir sarežģīti vai dārgi, tad velti, jo tas ir iespējams pašu spēkiem, bez lielām pūlēm un par baltu velti.
Jūs varat radīt savu personalizēto mājaslapu kādā no bezmaksas blogu vietnēm, kas ir vienkārši veidojamas – piemēram, blogspot.com vai wordpress.com, kuras plaši izmanto latviešu blogeri. Nosaucot savu vietni, piemēram, skaistaaakaaskaazas.blogspot.com, radiet tās pamatsaturu un pareklamējiet savu jauno mājaslapu visiem jūsu kāzu interesentiem (potenciālajiem viesiem), izmantojot citas sociālās vietnes. Vienkārši! Pat, ja tā sākumā nešķiet, palūdziet palīdzību kādam no draugiem, kas vairāk orientējas datorvidē. Nereti mājaslapas satura izveidē roku pieliek jaunā pāra vedēji.
Kāzu aktualitātes un pacilājoša noskaņa
Ko īsti iekļaut savā kāzu mājaslapā?
Informatīvā daļa. Neiztrūkstoši – kāzu "vaininieku" vārdus, kāzu dienas datumu, laiku un vietu, vēlams arī pāra kopīgs foto. Tāpat arī vēstījumu viesiem (ielūgumu), un citas organizatoriskas norādes: par transportēšanas un nakšņošanas iespējām, viesību norises gaitu un garumu, informāciju par kāzu tematiku, ja tāda ir, dreskodu vai vēlamo dāvanu sarakstu.
Tādā veidā var maksimāli informēt kāzu viesus, it īpaši, ja kāzu norise ir komplicēta vai ar tālu galamērķi. Tad vēlams publicēt arī karti ar norādēm, papildus iekļaujot skaistākos apskates punktus.
Mājaslapa var kļūt par neaizstājamu gadījumos, kas saistās ar kāzām ārzemēs – vienā kopīgā interneta vietnē ir viegli koordinēt viesus par lidojumu laikiem, izvietot apkaimes karti, tuvāko viesnīcu adreses vai papildus izklaides iespējas, ja viesi šajā vietā uzturēsies ilgāk.
Izklaidējošā daļa. Tā kā kāzas ir priecīgs un pacilājošs notikums, pāri savās mājaslapās bieži iekļauj arī iepazīšanās un saderināšanās stāstus, intriģējošus momentus no pāru līdzšinējās kopdzīves, kuriozus par abu personībām vai humoristisku ieskatu vecmeitu/vecpuišu ballītē. Tāpat iederas arī pāra pārdomas par dzīvi, kas iestāsies pēc kāzām.
Interesanti būs iesaistīt viesus kādā aptaujā, piemēram: Kur, viņuprāt, jaunais pāris varētu doties medusmēnesī? Vērtīga ir arī viesu grāmatas funkcija, kur viesiem atstāt savus komentārus.
Īsumā – kāzu mājaslapa var būt mīlnieku virtuālā dienasgrāmata, tāpēc tajā droši var iekļaut bildes no pāra kopābūšanas jubilejām un citus kopdzīves jautrākos, mīļākos un zīmīgākos mirkļus!
Aktuāli arī pēc kāzām
Arī pēc kāzām mājaslapa vismaz pāris dienas būs aktuāla, lai apmainītos ar viesiem spilgtākajos iespaidos un emocijās, pateiktos par dāvanām, uzrakstītu kopsavilkumu vai humoristisku ieskatu zīmīgākajās kāzu epizodēs.
Pēc kāzām mājaslapā vajadzētu ievietot norādes uz foto resursiem vai, piemēram, informāciju par atkāzām ar aicinājumu uz kāzu foto un/vai video kopēju noskatīšanos. Vēlāk neaizmirstiet publicēt arī nelielu ieskatu medusmēneša gaitās.
Visticamāk, pēc kāzām arī viesi vēlēsies uzrakstīt savus iespaidus un novēlēt pārim visa laba vēlējumus. Bet jums pašiem mājaslapa vēl ilgi var kalpot kā skaistā notikuma atmiņu krātuvīte...
Populārākās interneta vietnes, kur var izveidot savu kāzu mājaslapu: ewedding.com, ourweddingday.com, momentville.com.