"2001. gada 11. septembra rīts mainīja pasaules kārtību, kad cilvēki visā pasaulē daudz skaudrāk un reālāk izjuta to, cik baigas un neatgriezeniskas sekas rada terorisms. Neviena valsts, nevienas valsts iedzīvotāji nav no tā pasargāti, jo jau ir bijusi Beslana, Maskava, Oslo, Utejas sala... Arī tāpēc radās šis piemiņas koncerts, kuram devām nosaukumu Dvēseļu liktenis," stāsta diriģents Jānis Puriņš.
Programmai izvēlēta latviešu un amerikāņu komponistu mūzika – Jēkabs Mediņš, Anitra Tumševica, Pēteris Butāns, Semjuels Bārbers, Ārons Koplends, Frenks Tikeli, Semjuels Augustus Verds, Džordžs Gēršvins, Jozefs Vilkokss Dženkins, Herberts Ovens Rīds, Viljams Haims.
Koncertā piedalās divu augstskolu kolektīvi: Latvijas Universitātes pūtēju orķestris un jauktais koris "DeCoro", kā arī Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris "Sōla".
Koncerta īpašie viesi ir amerikāņu diriģents Džeimss Seikers un dziedātāja Čersija Sojere, kā arī latviešu klarnetiste Agnese Skrastiņa.
Džeimss Seikers
Dr.Džeimss Seikers ir Nebraskas universitātes Omahā profesors un pūtēju orķestra diriģents. Ar savu orķestri daudzkārt koncertējis gan Amerikā, gan Eiropā. Dž. Seikers ir bijis gan Nebraskas štata pūtēju orķestru diriģentu asociācijas (NSBA), gan Nebraskas mūzikas skolotāju asociācijas (NMEA) prezidents. 2010.gadā viņu iekļāva Nebraskas mūzikas skolotāju asociācijas (NNMA) Slavas zālē un viņš ir pirmais pasniedzējs no savas universitātes, kurš saņēmis šo pagodinājumu.
Amerikāņu diriģents jau vairākkārt ir viesojies Latvijā un vadījis meistarklases Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Ar Latvijas Universitātes pūtēju orķestri, kuru viņš diriģēs šajā koncertā, tiksies pirmoreiz: "Esmu pagodināts kopā ar savu kolēģi Čersiju Sojeri piedalīties koncertā Latvijā, kas veltīts šausminošajai traģēdijai Amerikas Savienotajās Valstīs 2011. gada 11. septembrī. Amerikai neraksturīgi šis sirdi sažņaudzošais notikums saliedēja visu valsti un lika tās iedzīvotājiem sērot kopā ar aizgājēju tuviniekiem un apliecināt savstarpējo uzticību. Līdzīgi šodien mūsu valstīm – ASV un Latvijai ir iespēja apvienoties, lai kopā atcerētos traģiskos notikumus. Ar patiesu aizkustinājumu gaidu šo koncertu."
Čersija Sojere
Koncertā piedalīsies arī amerikāņu dziedātāja Dr. Čersija Randolfa Sojere. Č. R. Sojere ir Kelvina koledžas vokālās nodaļas vadītāja un profesore, kur viņa pasniedz dziedāšanu, vokālo literatūru un vada gospeļu kori.
Mūzikas kritiķi viņu vērtē kā "intriģējošu" soprānu. Kā operas soliste viņa vairāk kā 300 reizes uzstājusies "Charlotte Opera Company". Dziedājusi "North Carolina opera Company", "Michigan Opera Theater", "Charlotte Opera", un ar orķestriem "Charlotte Symphony", "La Crosse Symphony", "Alma Symphony", "Toledo Symphony orchestra" u.c. Dziedātājas mīļākās lomas ir Olimpija ("Hofmaņa stāsti"), Klāra ("Porgijs un Besa"), Naneta ("Falstafs"), Laureta ("Džanni Skiki"), Margarēta ("Fausts"). Č.R. Sojeres repertuārā ir ne tikai operu ārijas, viņa dzied arī baroka mūziku, spiričuelus un džeza mūziku. Īpašu vietu mākslinieces radošajā biogrāfijā ieņem dažādu ne tik zināmu afroamerikāņu komponistu dziesmu izpildīšana par ko viņa saņēmusi daudz un dažādus savas zemes apbalvojumus un prēmijas.
Agnese Skrastiņa
Latviešu mūzikas klasiku koncertā pārstāvēs Jēkaba Mediņa "Romance klarnetei", kuru kopā ar orķestri atskaņos klarnetiste Agnese Skrastiņa. Agnese ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas III semestra studente, Gunta Kuzmas klarnetes klasē un šobrīd strādā Profesionālajā pūtēju orķestrī "Rīga". 2008. gadā ieguvusi Grand Prix Eduarda Medņa X Starptautiskajā konkursā "Jaunais klarnetists".
Koncertu atbalsta Rīgas Dome, Latvijas Universitāte, Latvijas Kultūras akadēmija, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija, viesnīca "Avalon" un Talsu tipogrāfija. Ieeja bez maksas.