Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra

5. jūlijā Kalnciema kvartālā Ieva Akuratere, Igo un Aivars Hermanis

5. jūlijā Kalnciema kvartāla brīvdabas koncertā piedalīsies Ieva Akuratere, Igo, kā arī mūziķu grupa: Raimonds Macats (elektročells), Ainis Zavackis (sitamie instrumenti), Juris Kristons (taustiņinstrumenti) un dziesmu autors – ģitārists Aivars Hermanis.

Programmā iekļauti dziesmu cikli „Klusums starp mums”, „Plīvošana ar pilsētu” un instrumentālā mūzika no jaunākā Aivara Hermaņa CD „Liepājas iela”. Ieeja koncertā no plkst. 18.00, bez maksas.

Aivars Hermanis vairākkārt dažādās aptaujās atzīts par Latvijas labāko ģitāristu, dziesmas sācis sacerēt jau 70. gadu sākumā. Vislielāko popularitāti šajā jomā mūziķis izpelnījās kā grupas “Remix” dalībnieks, bet koncertam izraudzītas pēdējās desmitgadēs tapušās kompozīcijas.

Programmas kodolu veidos dziesmu cikls “Klusums starp mums” ar Igo dzeju. Tā sākotnējā versija jau 1987. gadā tika ieskaņota Latvijas Radio kā mūzika raidlugai un kļuva par ko līdzīgu klusai erotiskajai revolūcijai latviešu populārajā mūzikā. Cikls „Klusums starp mums“ drīz vien tika izdots skaņuplatēs (LP) un atkārtoti, jau šajā gadsimtā – kompaktdiskos (CD). Koncertā dziedās slavenā cikla oriģinālie izpildītāji – Ieva Akuratere un Igo.

Neilgi pēc pirmā tapis ar nākamais Hermaņa dziesmu cikls “Plīvošana ar pilsētu”: Linarda Tauna 1988. gadā izdoto dzejas krājumu Aivaram iedeva Ieva Akuratere, un 90. gadu sākumā Amerikā tapa romantiskas, smeldzes cauraustas dziesmas, kas diskos (CD) izdotas 1997. gadā. Šādi, vienkopus vienā koncertprogrammā, pirmo reiz dziesmu cikli tika atskaņoti Aivara Hermaņa 60 gadu jubilejas koncertā 2015. gada martā. Turklāt gaidāmi arī pavisam jaunu, pēdējos gados tapušu dziesmu atskaņojumi. Programmā tiks iekļautas arī Aivara Hermaņa instrumentālās kompozīcijas no solo albuma “Mans laiks” (2001) un “Liepājas iela” (2015), kā arī jaunākā, 2017. gada nogalē izdotā, diska (CD) “Bague duo”.

Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Jaunākie raksti