Elizabete, Liza, Līze, Betija

TOP 10 gadu mijas ceļojumu galamērķi

Ja gadu miju gribas sagaidīt neikdienišķā gaisotnē, šis ir īstais laiks, lai dotos ceļojumā un uzzinātu, kā šos svētkus svin citās pasaules valstīs. Tūroperators "Travel RSP" piedāvā TOP 10 ceļojumu galamērķus, kurp doties svinēt gadu miju. "Travel RSP" ne tikai mudina iepazīt dažādu tālu pasaules valstu pievilcību, bet rosina pamanīt un izbaudīt arī kaimiņzemju burvību. Katrai zemei noteikti ir sava burvība un savi īpaši Jaunā gada sagaidīšanas rituāli.<br /><br />

1. Itālija, Venēcija.
Pilsēta, kura laiku pa laikam paslēpjas zem ūdens, neskatoties uz to, ka daļa tās ielu pēc savas būtības ir ūdensceļi. Venēcija ar savu krāšņumu un savdabību pamatoti apbur katru, kas kaut reizi dzīvē tur viesojies. It sevišķi – romantiskajā brīnumu laikā  - Jaungada naktī un pēc tam – leģendārajā Venēcijas karnevālā. Šogad pilsētā padomāts par pavisam īpašu atmosfēru – ikvienam svētku dalībniekam tiek lūgts ierasties baltā vai vismaz gaišā un mirdzošā tērpā, lai uz tūkstošiem svinētāju sevišķi krāšņi izskatītos gaismu spēles, viss būtu balts un mirdzošs kā pasakā.

2. Gruzija.
Gruzijā, kā jau ļoti kolorītā zemē, arī Jaungada nakts katrā reģionā tiek atzīmēta savādāk. Račā šo nakti sauc “Kalandoba”, savukārt Lečumi - “Kalanda”, sievietes šajā dienā Gruzijā nedrīkst strādāt, jo visas iepriekšējās 364 dienas ir šmorēts, brūvēts, cepts un vārīts.
Gruzīnu Jaungada nakts jautrība vienmēr “sit augstu vilni” - ne velti šī ir vīna, čačas, dzīvespriecīgu dziesmu, ugunīgu deju un nebeidzamu tostu zeme. Un no visas sirds, šajā naktī gruzīni cits citam vēl, lai viņu meitas un dēļi nākošajā gadā apprecētos. Tosti skan visu cauru nakti, tā ir vieta, kur tie skan vissirsnīgāk un patiesāk.

3. Igaunija, Sāremā sala.
Igauņiem, tāpat kā latviešiem, tradīcijas daudz vairāk saistītas ar Ziemassvētkiem – Saulgriežiem. Tomēr Vecgada dienā ieturot 7 maltītes, nākamā gadā būs 7 vīru spēks, arī Jaungada naktī vajadzētu liet laimes un līksmoties.
Ja apnikušas ballītes mājās, milzu galda klāšana, putekļu slaucīšana pirms viesu atbraukšanas, bet negribas doties nekur tālu prom no mājām, tad Sāremā galvaspilsēta Kuresāre ir īstā vieta, kur sagaidīt Jauno gadu. Neiztrūkstoša svētku sastāvdaļa ir krāšņs salūts virs Bīskapa pils parka, ar atspīdumu aizsalstošajā jūras līcī.

4. Austrija, Vīne.
Ja Jauno gadu esat izlēmis doties sagaidīt Austrijas galvaspilsētā Vīnē, tad par nerakstītu likumu tiek uzskatīts, ka pusnaktī jādzird svinīgo Sv. Stefana katedrāles Pasaules zvana skaņu, Katedrāles laukumā, šo likumu ievēro tūkstošiem cilvēku. Senos laikos Austrijā ļaudis sevišķi lūkojās pēc skursteņslauķiem, jo viņiem pieskaroties un nosmērējoties, tika garantēta liela laime un veiksme, bet mūsdienās kā laimes simbols tiek dāvinātas šokolādes vai marcipāna cūciņas.

5. Vācija, Berlīne.
Berlīnē notiek vienas no krāšņākajām un lielākajām gadu mijas svinībām, Jaunais gads tiek svinēts 2 kilometru garumā no Branderburgas vārtiem līdz Uzvaras kolonai, ar video ekrāniem, dzīvo mūziku uz vairākām skatuvēm, ballīšu teltīm, tirdziņiem un atspirdzinājumiem, pārvēršot vēsturisko pilsētu par izklaides Meku.

6. Apvienotie Arābu Emirāti.
Jaunais gads AAE – tās ir pasaules labākās viesnīcas, mirdzošas Ziemassvētku egles, grezni iepirkšanās centri, pasakaina uguņošana, okeāns, saule, smaidīgi un laimīgi cilvēki. Visi iedzīvotāji un valsts viesi skrien iegādāties dāvanas saviem radiem un tuviniekiem; paredzot spēcīgu klientu plūsmu, veikali rīko grandiozas Ziemassvētku izpārdošanas.

7. Francija, Parīze.
Parīze tiek uzskatīta par mīlestības pilsētu. Kāpēc gan lai gadu nesāktu uz šādas nots? Katru gadu romantikas cienītāji aicināti Jauno gadu sagaidīt tieši šeit un uguņošanu vērot no Eifeļa torņa pakājes. Kā viena no spilgtākajām Parīzes Jaungada tradīcijām tiek dēvēta skūpstīšanās pulkstenim sitot 12 stundu. Tā pat kā lielākajā daļā pasaules arī Parīzē gadu mija tiek atzīmēta ar grandiozām ballītēm, uguņošanu un šampaniešu upēm.

8. Lietuva, Viļņa.
Baltijas valstīs Jaunais gads ir aizgūta tradīcija, bet, tā kā svētku nekad nav par daudz, pēc mierīgajiem Ziemassvētkiem Jaunais gads tiek atzīmēts grezni, dārgi, dzīvespriecīgi un savā būtībā nedaudz skopie lietuvieši, šo svētku atzīmēšanai līdzekļus nežēlo. Uguņošana notiek teju pusi nakts. Balti apsnigusi Traķu pils, krāšņos rotājumos ietērpta un mirdzoša Viļņa, līksmība tirdziņos, glāze kūpoša karstvīna viegla sala laikā un krāšņs svētku salūts.

9. ASV, Ņujorka.
Dodamies Jauno gadu sagaidīt uz pasaules lielāko pilsētu, dungojot Frenka Sinatras dziedāto "New York, New York! Varētu uzdrošināties apgalvot, ka šeit notiek arī pasaules lielākā Jaungada sagaidīšanas ballīte, viesu skaits sasniedz teju 2 miljonus, bet pilsēta burtiski plīst no rotājumiem un lampiņām." Fantastiska tradīcija, kā sagaidīt jauno gadu - Centrālparkā 31. decembra naktī pulksten 24.00 ar pirmās petardes šāvienu tiek dots starts nakts skrējienam, kas pulcē daudz skriet gribētāju.

10. Spānija, Barselona.
Latvijā Jauno gadu ir grūti iedomāties bez sniega, bet Barselona ir viena no tām vietām, kur gadu mija tiek sagaidīta tieši šādi. Jau vēsturiski Spānijā izveidojusies tradīcija, ka pusnaktī uz katru pulksteņa sitienu, kaut kas jāapēd, spāņi ērtības dēļ izvēlās vīnogas. Skaista tradīcija, bet realitātē minūti pēc pusnakts ir skatāmi pūli piebāztām mutēm, kas atmosfēru rada visnotaļ amizantu.

Jaunākie raksti