VEF Kultūras pils

VEF Kultūras pils

Ceļotājiem, tūristiem, kultūras un vēstures interesentiem piedāvājam dažādu veidu ekskursijas!

  • VEF KULTŪRAS PILS TELPAS

Piedāvājam ekskursijas gida pavadībā pa pils telpām ar iespēju aplūkot VEF Kultūras pils Lielo zāli, Kamerzāli, Spoguļzāli,  Izstāžu zāli, mēģinājumu telpas, semināru telpas u.c., gida stāstījumā uzzināsiet interesantus faktus par pils arhitektūru, vēsturi un rekonstrukciju.

  • VEF VĒSTURES MUZEJS

Muzeja jaunā ekspozīcija aicinās doties ar VEF vēsturi saistītos interaktīvos piedzīvojumos – izmēģināt, kā tas ir – piezvanīt, griežot telefona ciparripu, vai fotografēt ar VEF Minox, izjust, kā skanēja 30., 60. un 80. gadu radio, doties virtuālā tūrē pa  VEF teritoriju un iepazīt nozīmīgas vietas un objektus.

Ekspozīcijā apskatāmi starptautiskās izstādēs godalgotie telefoni un radioaparāti, starp tiem arī leģendārais Tūrists un Spīdola. Parādīts daudzveidīgais 20. gs. 30. gadu izstrādājumu klāsts – elektriskās spuldzes, putekļu sūcējs, kabatas lukturīši un baterijas, vēja ģenerators u.c., ko precīzi raksturo teiciens: "VEF ražoja visu, sākot ar adatām un beidzot ar lidmašīnām." 50.– 80. gadu telefoni, telefona centrāles, tranzistoruztvērēji un stereomagnetolas raksturo VEF sasniegumus padomju periodā. Skārienjūtīgajos ekrānos uzzināsiet interesantus faktus par VEF medicīnu,

VEF sportu, VEF cilvēkiem, kā arī skatīties dokumentālās filmas.

  • VEF TERITORIJA

Vēstures interesentiem piedāvājam ekskursijas gida pavadībā pa bijušās rūpnīcas VEF teritoriju. Tas būs aizraujošs gājiens uz bijušo rūpnīcu, pa ceļam uzzinot, kurā korpusā ražoja slaveno fotoaparātu VEF Minox, tranzistoruztvērēju “Spīdola” un leģendārās bobsleja kamanas.

Ekskursijas piedāvājam arī kombinēt, vienā apmeklējuma reizē iepazīstot vairākus apskates obejktus.

Kontakti:

Atslēgas vārdi:

VEF Kultūras pils, ekskursijas, ekskursijas gida pavadībā, VEF vēstures muzejs