Durbes pils

Durbes pils

Durbes pils Tukumā ir uzskatāma par vienu no Kurzemes klasicisma arhitektūras pērlēm. Tā ir vienīgā no agrākajām Latvijas muižu kungu mājām, kur atjaunots 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma interjers un radīts priekšstats par vācbaltu kultūru.

Restaurēto kungu māju ietver plašs ainavu parks ar rotondu un augstu akmens mūra tiltu, kas tiek uzskatīts par garāko gājēju akmens tiltu Latvijā. Blakus kungu mājai atrodas vecā muižas klēts, kur apskatāma etnogrāfijas ekspozīcija “Latvietis un viņa kungs”, kas raksturo latviešu zemnieku un amatnieku dzīvesveidu.

Muzejs piedāvā

Muzejs piedāvā izstādes, teatralizētas ekskursijas un pasākumus, klasiskās mūzikas koncertus, kā arī īpašas kultūrvēsturiskās vides izglītības programmas “Ceļojums laikā”. To dalībniekiem ir radīta iespēja detalizēti iepazīt tādus pils vēsturē nozīmīgus notikumus kā 1905. gada decembra bruņotā sacelšanās jeb tā sauktais Tukuma karš un 1928. gada Tukuma apriņķa 1. Dziesmu svētku norises un pašiem iejusties vēsturisku personību radītās situācijās.

Jaunlaulāto sagaidīšana Durbes pilī

Kāzas ir viens no skaistākajiem mirkļiem diviem mīlošiem cilvēkiem, tāpēc jaunlaulāto kopīgās dzīves iesākumu aicinām atzīmēt Durbes pilī. Kāzu dienā pils baroneses pārbaudīs jaunās sievas un jaunā vīra spēkus, pirms kopējās dzīves uzsākšanas. Iespēja rakstīt vēstuli ar spalvas kātu savam mīļotajam un mīļotajai, dejot pirmo valsi vai polonēzi pils lielajā zālē, kopīgi veidot nākotnes māju, ieliekot visas labās domas un cerības.

Ja jaunlaulātos nevilina muižas dzīve un pils graciozums, bet gan zemnieku ikdiena, tad blakus esošajā etnogrāfijas ekspozīcijā „Latvietis un viņa kungs” iespējams kopīgi apgūt darba tikumu, uzzināt dažādus ticējumus un saņemt laimes vēlējumus pēc sentēvu paražām.
Katra programma tiek individuāli apspriesta ar vedējiem!

Kontakti:

Atslēgas vārdi:

Durbes pils, pils, Tukuma muzejs, muzejs, pasākumi, kāzas, kāzu programmas, telpas semināriem, semināri, balles, koncerti, ekskursijas