Piedāvājam smelties iedvesmu tematiskai princešu ballītei, kuras organizēšana vecākiem neprasīs teju nekādas pūles un tomēr kura sniegs bērniem neaizmirstamu prieku un jautrību.
GALDA NOFORMĒJUMS
Bērnu ballītē nu nekādi neiztikt bez atbilstoši tematikai noformēta galda, pie kura mazie ciemiņi šad un tad paviesojas, lai remdētu izsalkumu.
Kā vienu no pamatkrāsām var izmantot rozā, tomēr, lai noformējums nebūtu pārāk vienveidīgs un bezgaumīgs, to papildina ar citām ne tik uzkrītošām krāsām, tostarp, baltu, gaiši brūnu, violetu, zaļu u.c.
Klājot galdu bērniem, jābūt gatavam, ka mēdz notikt ne tā, kā iecerēts, piemēram, kāds var izliet dzērienu vai saplēst glāzi, tādēļ nebūtu vēlams izmantot sevišķi dārgus galdautus vai traukus. Turpinot par traukiem, bērnu ballītēs vajadzētu dot priekšroku plastmasas vai papīra traukiem, tostarp ēdampiederumiem, lai pasargātu mazos ciemiņus no savainošanās.
Lai galda noformējumu nedaudz atdzīvinātu, var novietot pa vidu vāzes ar ziediem vai kādu citu dekoru. Jāatceras arī par salvetēm; tās vēlams novietot blakus katra bērna šķīvim, lai būtu viegli un ērti pieejamas.
UZKODAS
Viens no būtiskākajiem ballītes organizēšanas pieturpunktiem ir mielasts, un, ja runa ir par tematisko ballīti, tad ne tikai galdam, bet arī pašiem našķiem ir jābūt atbilstoši noformētiem.
Jāatceras, ka, ļaujot mazajiem viesiem pārtikt tikai no saldumiem un neveselīgām uzkodām, nekas labs sanākt nevar, tāpēc ballītes iesākumā jāieplāno kārtīgs ēdiens, kas dos gana daudz enerģijas iecerētajām izklaidēm.
Tomēr jāsagatavo arīdzan nelielas uzkodas. Tā kā bērni mēdz būt alerģiski un ir pieraduši pie atšķirīga uztura, tām jābūt dažādām – sākot no krāsainiem augļiem un dārzeņiem, beidzot ar cepumiem un nelielām kūciņām vai mafiniem.
Lai piešķirtu ēdienam tematisku noskaņu, uzkodās var iedurt kociņus, kuriem galā ir pielīmēti papīra kronīši vai jubilāra gadu skaits.
VIDE UN ATMOSFĒRA
Ļoti svarīgi ir ballītē pārupēties par atbilstošu gaisotni. Princešu ballītē kā vienu no galvenajiem dekoriem var izmantot balonus (lieliski izskatās ar apdruku), karodziņus un ziedus.
IZKLAIDES
Lai arī bieži vien bērni prot sevi nodarbināt paši, jāatceras, ka kārtīga ballīte nav iedomājama bez jautrām izklaidēm, kuru organizēšanā gribot negribot tomēr jāpiedalās vecākiem.
Visiem zināms, ka vairumam bērnu patīk krāsot, tāpēc kā vienu no nodarbēm var ierosināt gleznošanu. Atbilstoši mazo ciemiņu skaitam sagatavo audeklus (tā vietā var izmantot arī biezu, izturīgu papīru), dažāda izmēra otas un krāsas (akrila vai guašu), kuras ielej paletēs. Ja viesu skaits ir paliels, vienu paleti var dalīt divi vai trīs bērni.
Jāpatur prātā, ka krāsas ir visai grūti izmazgāt no drēbēm, turklāt bez nošmucēšanās neiztikt, tāpēc jāsagatavo arī priekšauti. Tos var izdalīt, pirms uzsāk krāsošanu, vai arī novietot labi redzamā vietā, lai mazie ķipari tos paņem paši.