Stella, Larisa

Ko par tevi liecina tava apģērba krāsa?

Bieži vien, izvēloties apģērbu, vairāk uzmanības pievēršam tam, kā attiecīgā krāsa vai krāsu salikums piestāv mums, nemaz nepadomājot, ka katrai krāsai ir savs vēstījums. Lai arī cik labi tā jums varētu izskatīties, tās nozīme nekur nepazudīs – taisni jābrīnās, cik lielu lomu attiecībās ar apkārtējiem cilvēkiem spēlē izvēlētā apģērba krāsa!

Sarkanā krāsa – pašpārliecinātam tēlam

Visiem zināms, ka sarkans asociējas ar drosmi, kaisli, enerģiju, pašpaļāvību un arīdzan agresiju. Nevajag būt ekspertam, lai saprastu, ka tās valkātāja ir pašpārliecināta un nebaidās no apkārtējo uzmanības. Lai arī sarkanā krāsa ir ietekmīga (ir pierādīts, ka tā pat liek paaugstināties pulsam un asinspiedienam) un atsevišķās situācijās efektīga, tā ir nevēlama kameras priekšā, piemēram, uzstājoties televīzijā, kā arī, dodoties uz darba interviju.

Rozā krāsa – skarba vai pārāk nopietna izskata līdzsvarošanai

Vairumam cilvēku rozā liek domāt par maigumu, sievišķību un frivolitāti. Tā ir lieliska krāsa, ko izvēlēties, lai līdzsvarotu skarbu vai pārāk nopietnu izskatu (ja vien jūs neatrodaties oficiālā vidē), tomēr rozā apģērbu nekad nevajadzētu izvēlēties, ejot uz darba interviju vai lūdzot paaugstinājumu. Jūsu izskats liecinās par nopietnības un kompetences trūkumu.

Fuksiju krāsa – seksīgums un kaisle

Viena no sievišķīgākajām krāsām ir fuksiju krāsa – to saista ar seksīgumu un kaisli. Tomēr reizēm tās valkātāja citu acīs var šķist pārāk vulgāra, tāpēc no tās būtu jāizvairās, atrodoties oficiālā (darba) vidē. Šī krāsa ir lieliski piemērota, veicot radošu darbu, kā arī, dodoties uz neoficiālu vai romantisku tikšanos.

Purpurkrāsa. Neizvēlies, ja jūties nomākta!

Šī krāsa saistās ar intuīciju, iztēli, pašcieņu, toleranci un mieru. Tās valkātāja var tikt uztverta kā individuāliste, tādēļ šī krāsa ir nepraktiska situācijās, kad jāpierāda savas spējas komandas biedru acīs. Tomēr tā ir viena no veiksmīgākajām krāsām, ja jūsu darbs saistās ar diplomātiju, vai jūs vēlaties radīt mierpilnu gaisotni. Interesanti, ka purpurkrāsai piemīt spēja palielināt depresiju.

Oranžā krāsa – tikai ne oficiālā vidē

Oranžs apģērbs liecina par tā valkātājas vitalitāti, radošumu, sabiedriskumu un optimismu. Der pieminēt, ka vislabāk oranžā krāsa piestāv tām, kas pieder pie silto toņu tipa sievietēm, tāpēc, ja piederat pie vēso toņu tipa, taču jums ļoti patīk oranžā krāsa, to vēlams iekļaut tērpā tikai kā aksesuāru vai nelielu akcentu. Tā kā oranžā krāsa var saistīties ar vulgaritāti un ir ļoti neoficiāla, darba vidē no tās jāizvairās.

Dzeltenā krāsa – darbīgam un impulsīvam tēlam

Dzeltens allaž ir simbolizējis dzīvesprieku, mundrumu, aktivitāti un uzticību. Tās valkātāja parasti ir darbīga un impulsīva. Šķiet pārsteidzoši, ka dzeltens apģērbs rosina darbīgumu ne tikai tās valktātājai, bet arī apkārtējiem, piemēram, kolēģiem. No dzeltenas krāsas drēbēm būtu jāatsakās tad, ja nevēlaties izcelties “pelēko” vidū vai arī uzņemties iniciatīvu.

Brūnā krāsa – pieejamākam tēlam

Šī krāsa saistās ar zemes spēku, drošību un siltumu. Tās valkātāja ir vienkārša un nemīl izcelties citu vidū (šādas krāsas apģērbs patiesi atvieglo jūsu iespējas “pazust” pūlī). Tā kalpo par lielisku palīgu tad, ja vēlaties nepiespiestu komunikāciju ar citiem, jo tā liek jums izskatīties pieejamākai. Brūnā krāsa, pateicoties tās vienkāršībai, bieži vien tiek raksturota kā parasta un pat garlaicīga.

Zaļā krāsa – uzticamība un līdzsvars

Brīvība, pašpaļāvība, uzticamība un līdzsvars – tādu nozīmi nes līdzi zaļas krāsas apģērbs. Tas ir veiksmīgs reizēs, kad vēlaties kādu pamācīt vai iedvesmot, jo jūsu teiktais vairumā gadījumu tiks uztverts kā pareizs un patiess. Jāatzīmē, ka par tās valkātāju var rasties arī priekšstats, ka viņa/viņš ir garlaicīgs un prognozējams.

Zilā krāsa – liecina par pacietīgu, cieņpilnu un uzticamu personu

Droši vien esat dzirdējušas kādu sakām, ka tumši zilas krāsas apģērbs ir vispiemērotākais darba intervijai – tas raksturo jūs kā pacietīgu, cieņpilnu un uzticamu personu. Tāpat šī krāsa saistās ar saziņu (komunikāciju), ziedošanos un smalkjūtību. Zilas krāsas apģērbs rada arī autoritātes, taču vienlaikus pieejamības iespaidu. Der iegaumēt, ka tas nav sevišķi piemērots reizēs, kad vēlaties, lai jūs un jūsu idejas atbalstītu.

Pelēkā krāsa – vispiemērotākā oficiālai darba videi

Pelēka apģērba valkātāja visbiežāk tiek raksturota kā dabiska, cienīga un izsmalcināta. Tā kā šī krāsa saistās ar kompetenci un gudrību, tā ir vispiemērotākā oficiālai darba videi. No šīs krāsas derētu atteikties tad, ja nevēlaties pazust pūlī, kā arī, ja jums ir svarīgi, lai citi jūs ievērotu un izpildītu jūsu pavēles.

Baltā krāsa – godīgums un tīrība

Labi zināms, ka baltā krāsa saistās ar aizsardzību, godīgumu, šķīstību, tīrību un skaidrību. Tā ir vispiemērotākā krāsa apģērbam tad, ja vēlaties radīt iespaidu, ka esat godīga. Tomēr arī ar to jābūt uzmanīgam – bieži vien tā saistās ar aukstumu un bezpersoniskumu. Izvēloties to kā ikdienas apģērbu, jāapzinās risks, ka drēbes pavisam viegli var tikt notraipītas.

Melnā krāsa – raksturo izsmalcinātību un stabilitāti

Krāsa, kas vienmēr ir modē – tā varētu raksturot melno krāsu. Melns apģērbs tās valkātāju raksturo kā formālu, izsmalcinātu, spēcīgu un stabilu. Līdzīgi kā tumši zils, arī melns tiek pieskaitīts pie t.s. “karjeras” krāsām. Tas – visbiežāk nekļūdīgi – liek domāt, ka esat autoritāte, taču – pretēji tumši zilajam – ne tik daudz pieejama, cik prasīga. Melnas krāsas apģērbs vairumā gadījumu tomēr raisa nomāktības un drūmuma iespaidu, un to nav ieteicams vilkt tad, ja patiesi arī jūtaties nomākta.

Līdzīgie raksti