Piedāvājam iepazīties ar diviem veidiem, kā pagatavot glazūru, – izmantojot tikai šokolādi, ko glazūras gatavošanas procesā īpaši norūda, vai pagatavojot šokolādes sviesta krēmu, izmantojot ne tikai šokolādi, bet arī saldo krējumu un sviestu.
1. veids
Lai ūdens peldē izkausētā šokolāde pēc atdzišanas saglabātu savu spīdumu, pagatavošanas procesā nedrīkst aizmirst par norūdīšanu jeb, kā konditori to dēvē, par temperēšanu.
Vispirms ūdens peldē līdz 45 grādiem pēc Celsija izkausē divas trešdaļas šokolādes, tad izņem trauku no ūdens un iemaisa atlikušo trešdaļu šokolādes. Masu kārtīgi maisa, līdz tā ir pilnībā izkususi un kļuvusi viendabīga. Ja pagatavošana aizritējusi bez aizķeršanās, maisīšanas procesā šokolāde ir paguvusi atdzist līdz 32 grādiem pēc Celsija, respektīvi, pietiekami norūdījusies, lai saglabātu spīdumu.
2. veids
Šokolādes glazūras pagatavošana, ņemot talkā sviestu un saldo krējumu, ir nedaudz sarežģītāka. Lai šokolādes sviesta krēms izdototos, uzmanība jāpievērš pareizām proporcijām – lai pagatavotu 200 g, nepieciešami 125 g rūgtās šokolādes, ēdamkarote sviesta un 80 ml 35% saldā krējuma.
Katlā uzsilda saldo krējumu, lēnām tajā izkausē sviestu. Tad masu uzsilda līdz 70 grādiem pēc Celsija un noņem no uguns. Saldā krējuma un sviesta masai pievieno gabaliņos sakapātu šokolādi, kuru lēnām iemaisa, līdz tā ir pilnībā izkususi. Ja masa paredzēta glazūrai, to nekuļ, bet, ja vēlas to izmantot kā pildījumu kūkām vai eklēriem, tad sakuļ, līdz tā ieguvusi gaisīgu konsistenci. Lai masu padarītu nedaudz biezāku, to var atstāt 1-2 stundas istabas temperatūrā vai arī uz stundu ielikt ledusskapī, ik pa laikam apmaisot.
Kad šokolādes masa gatava, var ķerties klāt tortes dekorēšanai.
Sākumā ar lēnām kustībām šokolādes glazūru pārklāj pār tortes sānu daļu, ļaujot tai notecēt gar malām.
Tikai pēc tam ar šokolādes masu pārklāj tortes virsmu.