Šīs radošās darbnīcas laikā dalībnieki, izmantojot kartonu, pauspapīru un līmi, veidos paši savas Camera obscura kastes. Tas ir visu fotokameru uzbūves pamatā. Camera obscura telpā attēls tiek projicēts uz sienas tumšā istabā, bet maza Camera obscura attēlu projicē uz “ekrāna” kastes iekšpusē. Fotoaparātā šis attēls tiek saglabāts uz filmas vai digitālā sensora. Pirms fotogrāfijas izgudrošanas, Camera obscura tika izmantota zinātnē un kā zīmēšanas/gleznošanas palīglīdzeklis. To būvēšana dalībniekiem sniegs izglītojošu ieskatu par fotogrāfijas pamatprincipiem un sekmēs idejas projektiem pēc šīs radošās darbnīcas apmeklējuma.
Radošo darbnīcu vadīs fotogrāfe Nora Vrubļevska, kura studējusi un pasniegusi fotogrāfiju Jaunanglijas Fotogrāfijas skolā (New England School of Photography) Bostonā un vadījusi fotonodarbības Masačūsetas Tehnoloģijas institūtā (Massachusetts Institute of Technology) Kembridžā, ASV.
Pieteikšanās: Darbnīcas ieejas maksa ir 1,42 eiro, vietu skaits grupā – ierobežots. Pieteikšanās līdz 26. janvārim, nosūtot uz e-pasta adresi [email protected] dalībnieka vārdu, uzvārdu, vecumu un kontaktinformāciju. Norises vieta: Latvijas Fotogrāfijas muzejs Rīgā, Mārstaļu ielā 8 (ieeja no Alksnāja ielas).
Līdz pat 2016. gada noslēgumam Latvijas Fotogrāfijas muzejs fotogrāfes Noras Vrubļevskas vadībā piedāvās fotogrāfijas radošo darbnīcu reizi mēnesī, katru reizi orientējoties uz citu vecuma grupu.
Projekts īstenots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.
Latvijas Fotogrāfijas muzejs aicina bērnus vecumā no 10 līdz 13 gadiem pieteikties radošajai darbnīcai, kurā dalībnieki varēs uzzināt par Camera obscura principu, kas ir visu fotokameru pamatā, un izgatavot šādu kameru paši. Darbnīca tiks organizēta 29. janvārī, piektdienā, plkst. 16:00. Ieejas maksa 1,42 eiro.