Banga, Glorija

Jaunmoku pilī apskatāmas apdraudēto sugu un Andreja Ģērmaņa gleznu izstāde

Jaunmoku pilī līdz 14. maijam apskatāmas divas saistošas un ļoti dažādas izstādes – nesen atjaunotajā Meža muzejā skatāmi CITES (1973. gada Vašingtonas konvencija par tirdzniecību ar apdraudētajām dzīvnieku un augu sugām) konvencijas ietvaros uz Latvijas robežām konfiscēto dzīvnieku un augu suvenīri izstādē “Es neesmu Tava mantiņa”, savukārt Torņa zālē aplūkojama Andreja Ģērmaņa gleznu izstāde.

CITES konvencija tika radīta 1973. gadā, lai nodrošinātu, ka tirdzniecība ar savvaļas augu un dzīvnieku sugām neapdraud to pastāvēšanu savvaļā un šobrīd tā ir viens no vērienīgākajiem starptautiskajiem līgumiem dabas aizsardzības jomā. Tā ar īpašu atļauju sistēmas palīdzību regulē un seko līdzi tirdzniecībai ar vairāk nekā 35 000 savvaļas augu un dzīvnieku sugām, kā arī no tiem gatavotiem izstrādājumiem. Ņemot vērā tirdzniecības ierobežojumus un to, ka šo sugu vai to izstrādājumu pārvietošanai nepieciešami īpaši sertifikāti, tūristi nereti netīši kļūst par kontrabandistiem, iegādājoties un pārvietojot nezināmas izcelsmes produktus vai dzīvus īpatņus. Izstādē Jaunmoku pils Meža muzejā apskatāmi CITES konvencijas ietvaros aizsargāto sugu izstrādājumi, kuri konfiscēti robežkontroles laikā - retu dzīvnieku kažokādas, krokodilādas un čūskādas izstrādājumi, gliemežvāki, koraļļu koloniju fragmenti un to izstrādājumi, parfimērijas un farmācijas ražojumi u.c.. Tāpat izstāde informē par pašu CITES konvenciju, tās darbību, aizsargātajām sugām un CITES sugu īpatņu izmantošanas veidiem.

Savukārt Torņa zālē mākslas baudītāji aicināti iepazīties ar Andreja Ģērmaņa gleznu izstādi, kurā skatāmi gan portreti, gan klusās dabas, gan pilsētu un jūras ainavas. Latvijā A. Ģērmanis pazīstams gan kā gleznotājs un akvarelists, gan kā mākslas popularizētājs rakstos presē. Viņš aktīvi piedalās Latvijas mākslas dzīvē, vietējās un starptautiskās mākslas izstādēs un plenēros, sadarbojas ar žurnālistiem. 2016. gadā mākslinieks atzīmēja savu 75 gadu jubileju ar vairākām personālizstādēm, kurās bija apkopoti dažādu periodu darbi eļļas un akvareļa tehnikā, grafikā un zīmējumā. Pēdējie gadi mākslinieka daiļradē bijuši ražīgi – viņš piedalījies starptautiskās akvareļu izstādēs Sanktpēterburgā Krievijā un Fabriano Itālijā, divās J. Pīgožņa piemiņai veltītajās ainavu izstādēs, aktīvi gleznojis plenēros Liepājā, Palangā, Saulkrastos, Madonas pusē un savā Jūrmalā.

Tāpat līdz pavasara beigām Jaunmoku pils salonos apskatāma Viktorijas laikmeta trauku izstāde, kā arī patstāvīgā ekspozīcija – angļu jūgendstilā iekārtotie saloni, Meža muzejs, izstādes par pils vēsturi un restaurācijas gaitu, mednieku sudraba un zelta monogrammu un sudraba etviju kolekcija, kā arī citas ar medniecību saistītas kolekcijas.

Vairāk informācijas: www.jaunmokupils.lv

Jaunākie raksti