Hugo, Uga, Uģis

Mākslas muzejs „Rīgas Birža” piedāvā Muzikālo pēcpusdienu „Pérola barroca”

Sestdien, 2015. gada 19. decembrī, plkst. 13.00 Rīgas Senās mūzikas centrs sadarbībā ar Mākslas muzeju “Rīgas Birža” (Doma laukumā 6, Vecrīgā) aicina uz desmito Muzikālo pēcpusdienu programmā “Pérola barroca”. Pasākuma īpašie viesi – vēsturisko pūšaminstrumentu ansambļa “Stadt-Hautboisten Riga” solisti.

Mākslas muzeja “Rīgas Birža” (MMRB) Muzikālo pēcpusdienu programma “Pérola barroca” sniedz brīnišķīgu iespēju iepazīties ar 16.–18. gadsimta tradīcijām vizuālajā mākslā un mūzikā. 19. decembrī muzejā uzstāsies vēsturisko pūšaminstrumentu ansambļa “Stadt-Hautboisten Riga” solisti, izpildot Georga Filipa Tēlemaņa (Georg Philipp Telemann, 1681–1767), Johana Gotfrīda Mītela (Johann Gottfried Müthel, 1728–1788) un Žana Marī Leklēra (Jean-Marie Leclair, 1697–1764) skaņdarbus.

Izcilais 18. gadsimta franču komponists un flautists Žaks Hotetērs (Jacques-Martin Hotteterre, 1674–1763) traktātā par flautas spēli rakstījis: “Flauta ir viens no patīkamākajiem un modē esošajiem instrumentiem.” Koncerta apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar baroka obojas un traversflautas skanējumu. Šos instrumentus savā daiļradē izmantojuši tādi ievērojami baroka laikmeta komponisti kā Henrijs Pērsels (Henry Purcell), Antonio Vivaldi (Antonio Vivaldi), Georgs Frīdrihs Hendelis (Georg Friedrich Händel) un citi.
Vācu komponista Georga Filipa Tēlemaņa daiļrade spoži izgaismo sava laika pasaules mūzikas kultūru. Viņš bijis viens no ražīgākajiem autoriem, kura mūzika aptvērusi vairākus stilus.

Komponists un ērģelnieks Johans Gotfrīds Mītels pazīstams arī kā Johana Sebastiana Baha (Johann Sebastian Bach) pēdējais skolnieks. 1753. gadā mūziķis pārcēlās uz Rīgu, kur izpelnījās ievērību kā apbrīnojams klavesīna spēles virtuozs.

Žans Marī Leklērs ir komponists, kuram bijusi liela ietekme uz Francijas mūzikas attīstību 18. gadsimtā. Kļuvis slavens kā virtuozs vijolnieks, viņš tiek uzskatīts par franču vijoles skolas dibinātāju.

Biļešu cena: pieaugušiem – EUR 2,85; skolēniem, studentiem, senioriem – EUR 1,42. Koncertā vietu skaits ir ierobežots (zāles ietilpība – 80 sēdvietas).

Uzziņas pie Ievas Andžānes, zvanot pa tālruni (+371) 67 357536 vai rakstot uz e-pastu [email protected].

Jaunākie raksti