Pirmā lekcija „Revolūcijas fonts: mēs mūsu, mēs jaunu fontu veidosim” ir veltīta fontiem – to attīstības vēsturei un jaunākajām tendencēm šajā jomā. Eksperts no Pēterburgas, kurš 2013. gadā iekļuva 30 populārāko dizaineru vidū atbilstoši Ņujorkas žurnāla “Designcollector” reitingam, izvirzīja mērķi noteikt, kādiem būtu jābūt fontiem un grafiskajam dizainam mūsdienu strauji mainīgajā gadsimtā.
„Jaunākās tehnoloģijas neapšaubāmi ietekmē to, kā mēs uztveram apkārtējo pasauli. Piemēram, vai grāmata var izskatīties tāpat kā pirms 100 gadiem, ja mēs vēlamies, lai jaunākā paaudze to ar interesi lasītu? Acīmredzot nav. Tieši tāpēc grāmatas lapa uzrunā mūs plakāta valodā,” stāstīja Vjatkina kungs, balstoties uz savu bagāto grāmatu dizainera, kā arī ik gadus Sanktpēterburgā notiekošā kultūras festivāla „Sergejs Dovlatovs” dizainera pieredzi.
“Tomēr literatūra un mēdiji nav vienīgā joma, kuru ietekmē mūsdienu tehnoloģijas. Māksla arī tiek uztverta citādi, tāpēc tā ir arī jāpasniedz citādi. Spilgtākais piemērs augstākminētajam ir multimediju izstāde, kas ļauj izbaudīt modernistu darbus ar plašu darbu panorāmu un patīkamas mūzikas pavadījuma, kas ievērojami atvieglo uztveri.”
Pēterburgas eksperta uzstāšanās kļuva par ievadu lekciju ciklam par mākslu, kas norisināsies Pils ielā 23 līdz septembra vidum. Kopumā plānots organizēt vismaz 14 lekcijas gan ar Latvijas, gan ārvalstu mākslas jomas ekspertu, tostarp augstskolu pasniedzēju, muzeju direktoru un dažādu prēmiju laureātu dalību.
Pils ielā 23 eksponētās multimediju izstādes „Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim” ietvaros Rīgas iedzīvotāji un galvaspilsētas viesi var apskatīt 16 visnozīmīgāko modernisma perioda pārstāvju darbus: Klods Monē, Edgars Degā, Pols Gogēns, Anrī Ruso, Anrī de Tulūzs-Lotreks, Gustavs Klimts, Pols Siņjaks, Pīts Mondriāns, Amedeo Modiljāni, Vinsents van Gogs, Pjērs-Ogists Renuārs, Huans Griss, Pols Klē, Francs Marks, Vasīlijs Kandinskis un Kazimirs Maļevičs.
Kopumā ir izstādīti aptuveni 5 000 darbu no vairāk nekā 20 pasaules muzejiem. Izstāde ir multimediju projekts, kas iepazīstina ar izcilu mākslinieku gleznām un rada skatītājam iespēju ceļot pa 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma mākslas pasauli, kad kultūru un sabiedrību satricināja ārkārtēji globāli notikumi.
Biļetes uz lekciju rīta seansiem, kas notiek attiecīgi pulksten 10.00 un 11.00, ir pieejamas ar 50% atlaidi.