Pasākumu atklāja viesu izgājiens pa sarkano celiņu, to vidū bija populāri politiķi, uzņēmēji, ārsti un radošo profesiju pārstāvji no Latvijas un citām valstīm: Zviedrijas, Dānijas, Vācijas, Austrijas, Francijas, Itālijas, Anglijas, Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Igaunijas, Lietuvas un pat no tālās Meksikas.
“Mēs esam ļoti priecīgi, ka Rīgas balle ir ieņēmusi pienācīgu vietu līdzās krāšņajām ballēm, kas katru gadu notiek visās lielākajās pasaules pilsētās: Vīnē, Parīzē, Londonā, Ņujorkā, Romā, Tokijā, citur. Viesi atkal nokļuva labākās sabiedrības, valdzinošas mūzikas un elegantu tērpu laikmetā. Mēs esam pārliecināti, ka “Rīgas balle 2018 - Latvijas simtgades balle” visiem paliks atmiņā kā viens no visskaistākajiem šā gada pasākumiem,” pastāstīja balles organizatore un patronese Natālija Tumševica – Ērgle.
Pēc tradīcijas balli atklāja debitantu iznāciens: jaunās dāmas baltās balles kleitās un viņu partneri melnās frakās dejoja atklāšanas polonēzi un Vīnes valsi. Pēc debitantu priekšnesuma “Rīgas balles” patronese Natālija Tumševica – Ērgle kopā ar balles patronu Rīgas vicemēru Andri Ameriku un pasākuma partneriem paziņoja par “Rīgas balles 2018 - Latvijas simtgades balles” atklāšanu.
Koncertā piedalījās: Operetes teātra simfoniskais orķestris (diriģents Guntars Bernāts) un džeza orķestra Mirage (diriģents Lauris Amantovs); Latvijas Nacionālās operas un baleta labākie solisti – Baiba Kokina un Artūrs Sokolovs; Latvijas operetes populārākās balsis – Anta Jankovska un Nauris Indzeris, kā arī pasaulē pazīstamie Latvijas tenori Artjoms Safronovs un Vadims Vakarjuks. Turklāt balles viesiem uzstājās vieni no labākajiem sarīkojumu deju dejotājiem Latvijā - Andrejs Rogovenko un Anna Vorončuka. Tāpat balles programmā bija iekļauta latviešu komponistu mūzika, tautas melodiju atskaņošana uz seniem latviešu mūzikas instrumentiem, tautas dejas, Vīnes valsis Exupery International School skolēnu izpildījumā, kā arī jauno talantīgo Latvijas mūziķu, bērnu namu audzēkņu, u.c. priekšnesumi. “Rīgas balles 2018” vadītāja lomā – Latvijas Nacionālā teātra aktieris Egils Melbārdis.
Vakara kulminācija bija balles patroneses Natālijas Tumševicas-Ērgles uzstāšanās džeza orķestra Mirage pavadībā, tika izpildīti latviešu komponistu skaņdarbi, kā arī pasaules džeza deju hiti. Iedvesmotā publika trīs reizes izsauca Natāliju uz bis, veltot balles namamātei siltas ovācijas.
Svētku programmu papildināja lieliskas vakariņas no restorāna 36.līnija ar izsmalcinātiem dzērieniem no Prike Latvija, kā arī desertiem no Desertu Studija. Svētku vakariņas noslēdza grandioza torte ar uguņošanu par godu Latvijas simtgadei.
Pasākuma simbolu veidoja ar šampanieti pildītu glāžu piramīda – tas ir nama Moët & Chandon simbols, kas pauž pārpilnību un greznību.
Melngalvju nama krāšņo interjeru rotāja izsmalcinātas kompozīcijas, kurās bija izmantoti 5000 ziedi, to veidotāji dekorāciju studija Sajūtu aleja un King'S Flowers, bet pasākuma tēmu eleganti akcentēja dekoratīvs panno – Latvijas karogs, kas bija veidots no 700 rozēm.
Viesi baudīja pastaigu mākslas galerijā, kurā bija izstādīti Latvijas mākslas akadēmijas studentu darbi. Sadarbībā ar Jaunās mākslas platformu New Art īpaši “Rīgas ballei 2018 - Latvijas simtgades ballei” tika radīti darbi par tēmām “Latvijai - 100” un “Rīgas balle”.
Tāpat viesi piedalījās labdarības loterijā, kurā savāktos līdzekļus organizatori plāno novirzīs labdarības akcijām, kuru mērķis ir palīdzēt Latvijas jaunajiem mūziķiem un palīdzēt bērnu namos mītošajiem apgūt sarīkojumu dejas.
Balle noslēdzās ar pusnakts kadriļu un latviešu komponistu melodijām, ko izpildīja džeza orķestris Mirage .