“Teika par Karostas nāriņu” ir stāsts par mīlestību. Bija iesaistīta “vētra, kapteiņa pazušana, un, kopš tā laika, rudens puses parādības pie Ziemeļu mola.” Vara Siliņa ar literāro pseidonīmu Liepu Tēvs rakstīto teiku visā tās krāšņumā var lasīt gan laikraksta “Kurzemes vārds” rubrikā “Liepu Tēva teikas”, gan Liepu Tēva teiku Facebook lapā. Nākamgad kopā ar citām Liepu Tēva teikām tā tiks izdota arī grāmatā.
Abu ar Liepāju cieši saistīto mākslinieku radītais projekts ir vizuālās mākslas un literatūras sinerģija. “Tā nav nekāda Hansa Kristiana Andersena mazā nāriņa, tā ir pieaugusi sieviete, un stāsts, kā vienmēr, ir par mīlestību. Tas ir nevis mazas meitenes sapnis par mīlestību, bet gan pieaugušas, pieredzējušas sievietes sapnis par mīlestību un, protams, jūru.” saka tēlnieks Egons Peršēvics, “Kā jebkurš mākslas darbs, tas ir kaut kas vairāk par skaistu priekšmetu, tas ir katalizators sarunai, arī pašam ar sevi. Un es vēlējos parunāt par sievietes likteni, tās lomu sabiedrībā. Tāds feministisks darbiņš sanāca.”
Māksliniekam Varim Siliņam šis ir viņa literārā pseidovēsturiskā projekta papildinājums. Liepu Tēva teikas viņš raksta nu jau vairākus gadus, publicējot tās gan laikrakstā “Kurzemes vārds”, gan vietnē Facebook. Teikās aprakstītas dažādas ar Liepāju un tās apkaimi saistītas ticamas un neticamas lietas. Varis Siliņš uzskata, ka, izdomājot stāstus par vietām, kas ikdienā neliekas nekas īpašs, tiek bagātināta Liepājas kultūrvide, vai vismaz dzīve darīta interesantāka.
Lai arī “Teikas par Karostas nāriņu” autori ir tēlnieks Egons Peršēvics un mākslinieks Varis Siliņš, tas ir daudzu autoru kopdarbs. Nāras tapšanā ir iesaistījušās arī gleznotājas Agate Apkalne un Ivonna Kalita.