Mūzikas un mākslas festivāla “BILDES” direktore un akcijas “ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!” idejas autore Tija Auziņa stāsta: ““BILŽU” dalībnieku vasaras nometne ir ikgadēja tradīcija. Tā vienmēr ir mūziķu un mākslinieku tikšanās un radošu darbu veidošana “BILŽU” rudens izstādēm.
Šogad nolēmām to rīkot nedaudz citādu – sarīkojām braucienu, lai dāvinātu mākslinieku radītus darbus īpašām un nozīmīgām vietām un cilvēkiem.
Domājam, ka šādi “BILŽU” mūziķi un mākslinieki ne tikai radīja prieku jauno pastkastīšu īpašniekiem, bet arī ar savu piemēru rosinās apkārtnes iedzīvotājus aplūkot savas un arī apkārt esošās pastkastītes, tās atjaunot, mākslinieciskot un piedalīties akcijā.”
Pirmā “BILŽU” dalībnieku pieturvieta bija Šokolādes muzejs Pūrē, kurā muzeja dibinātājs Aivars Žimants saņēma mākslinieka Visvalža Asara mākslinieciskotu, Pūres šokolādes trifelēm veltītu pastkastīti.
Netālu no 1993. gadā dibinātās kafejnīcas “Apšukrogs” kādreiz esot plūdusi plata upe, kuras krastos atradies laivu krogs. Tāpēc metālmākslinieks, LMA metāla dizaina katedras vadītājs, asociētais profesors Arvīds Endziņš kafejnīcas saimniekam Gatim Riekstiņam pasniedza pastkastīti ar laivas siluetu.
Kandavas Tūrisma informācijas centrs saņēma mākslinieces Ineses Mailītes un viņas audzēknes Paulas Ikases kopdarbu – pastkastīti ar Kandavai raksturīgajām ozolzīlēm. Kandavas TIC vadītāja Ilze Dravniece, saņemot dāvanu, teica: “Ozola zars ar trīs ozolzīlēm Kandavas ģerbonī attēlots kopš 1925. gada. Ozolzīles ir veiksmes un spēka simbols. Kandava vienmēr ir bijusi vieta, kur ir spēcīgi cilvēki un arī enerģija šai vietai ir īpaša. Es ceru, ka šodien arī jūs to nedaudz sajutīsiet. Priecājamies, ka esam kļuvuši par vienu mākslas objektu bagātāki!”
Arī Kandavas novada muzejs saņēma “ozolzīļu” pastkastīti. Tās autore ir interjera arhitekte un dizainere Andra Rācenāja. Savukārt, muzeja vadītāja Inese Roze “BILŽU” māksliniekus cienāja ar Kandavas unikālo lepnumu – ozolzīļu kafiju. “BILŽU” dalībniekus sveikt bija ieradusies arī muzeja kādreizējā direktore, tagad Kandavas novada domes priekšsēdētāja Inga Priede, kura par “BILŽU” ceļojošajām izstādēm rūpējusies ne vienu vien reizi.
Daiļkrāsotājs Arvīds Plokšta un metālmākslinieks Arvīds Endziņš bija sagatavojuši īpaši vecinātu, ar Kalnmuižas pils logotipu rotātu pastkastīti, kura tika nodota pils “dvēselei” un pārvaldniecei Kristīnei Otmanei.
Tālākais “BILŽU” mākslinieku ceļš veda uz nomaļo un noslēpumaino Valdeķu muižu, kura kopš 20. gadsimta sākuma pieder izdevēja Antona Benjamiņa dzimtai. Tās saimnieks Pēteris Benjamiņš ar prieku izrādīja muižu un sava tēva, viena no krāsu fotogrāfijas aizsācējiem Latvijā Jura Benjamiņa fotogrāfiju izstādi, kā arī saņēma mākslinieces Laimas Vanadziņas darināto pastkastīti ar muižas fasādes attēlu.
Trīs radošas un romantiskas mākslinieces – gleznotāja Inga Pērkons, mūziķe un māksliniece Inta Pauļuka, kā arī māksliniece Laila Kocere – savus darbus dāvināja “Ošleju” un “Kaupiņu” māju saimniekiem un lauku sētas “Indāni” saimniecei Signei Ezeriņai, kura jaunajām pastkastītēm bija sagatavojusi īpašu statīvu ar krāsainiem rāmjiem.
Divpadsmit stundu brauciens noslēdzās turpat, lauku mierā un klusumā, skaistajā un sakoptajā lauku sētā “Indāni”, kur notika arī “BILŽU” dalībnieku koncerts.
Līdz 10. septembrim turpinām “BILŽU BIROJA” izsludinātā akcija “ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!”, kurā var piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs, mākslinieciskojot savu pastkastīti.
Jau tagad festivāla “BILDES” Facebook lapā @FestivalsBILDES izveidota akcijas dalībnieku iesūtīto fotogrāfiju virtuālā galerija. Ikviens aicināts sekot lapai, jo galerija kļūst arvien lielāka un krāšņāka!